14-18 yaş aralığında 12 öğrencinin 10 gün boyunca Daverdisse şehrinde atölye çalışmaları, doğada hayatta kalma eğitimi, kano ve bisiklet gibi sportif aktiviteler, yoga-meditasyon eğitimleri, atık maddelerin pratik uygulamalar ile geri kazandırılması konularında, çeşitli etkinlikler yapıldı.  Öğrenciler, gençlik liderleri ile birlikte bisikletlerle  Avrupa’nın başkenti Brüksel’i turlayarak ,rehber öncülüğünde Avrupa Parlamento Binası, Avrupa Birliği Komisyonu ve AB Bakanlar Konseyi gibi resmi kurumları yakından izleme ve tanıma fırsatı buldu.

DÜZCE VALİLİĞİ DUYURDU DÜZCE VALİLİĞİ DUYURDU

Proje kapsamında katılımcıların tüm giderleri AB Erasmus+ Programı tarafından karşılandı.  Ev sahibi kurum Belçika olmak üzere, Düzce Valiliği ve Reunion Adası Gençlik Sivil Toplum Kuruluşu projenin uygulayıcı ortakları olarak 3 yıl boyunca doğa, çevre ve sağlık temalarına yönelik 10 günlük atölye çalışması, uygulamalı eğitim ve sportif faaliyetler gerçekleştirecek.

Gelecek yıl proje aktiviteleri, Düzce Valiliği tarafından Düzce’de uygulanacak.  Bu kapsamda Düzce, Belçika ve Reunion Adası’ndan 14-18 yaş aralığında 14 kişilik gruba ev sahipliği yapacak.

HABER: Savaş ARI