TÜGVA Düzce İl Başkanı Osman Yel, “bu genç kardeşlerimizin bu heyecanı sürdükçe bizim üstesinden gelemeyeceğimiz zorluk yoktur” ifadelerini kullandı.

IMG_3207

TÜGVA her yıl olduğu gibi bu yıl da yaz kamplarında Düzce genelinde binden fazla öğrenciyle hem değerler eğitimi, hem din eğitimi, hem de eğlencenin doludizgin yaşandığı bir yaz geçiriyor.

“50 TL VERİYORUM YETMİYOR” “50 TL VERİYORUM YETMİYOR”

IMG_3209

Yaz kampları çerçevesinde TÜGVA ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda Körpeşler Mahallesi’nde bulunan Tevfik İleri İmam-hatip Ortaokulu bahçesinde çadır kampı düzenlendi.

IMG_3257

Düzenlenen etkinliğe AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, İGM Başkanı Fazlı Koç, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Gül, TÜGVA Düzce yönetim kurulu üyeleri ve 300’e yakın öğrenci katıldı.

IMG_3204

NAMAZLAR KILINDI, OYUNLAR OYNANDI

Okulun mescidinde öğrenciler ve katılımcılar hep birlikte akşam namazını kıldıktan sonra, mangallarda hazırlanan ikramlıklardan yenildi.

IMG_3200

Yemeğin ardından oyun oynayan öğrenciler, çadır kampının ortasında güvenlik önlemleri alınarak yakılan ateşin etrafında hep birlikte ezgiler söyleyerek eğlendi.

 “Hiç yorulmadan aşk ve heyecan ile bu yolda devam ediyoruz”

Konuya ilişkin olarak Öncü Haber Mikrofonuna konuşan Osman Yel şunları söyledi: “Bizim motivasyonumuz gençlerimizden 2015 yılından kurulduğu günden bugüne kadar yapmış olduğumuz 5. Çadır kampımız. Samandere, Güzeldere, Dereköy ve akabinde bu sene buradaki çadır kampımızla birlikte 5. kampımız, bizim enerjimizi gençler veriyor her yıl artan sayı ile artan heyecan ile arkadaşlar ile bu özveriyi hiç yorulmadan aşk ve heyecan ile bu yolda devam ediyoruz.”

IMG_3240

“Bizim liderimiz dünya 5 ten büyük diyen bir lider”

AK Parti Milletvekili Ercan Öztürk şunları söyledi: “Çocuklarla bir arada olmak her zaman güzel ben Tügva nın yüksek istişare üyesiyim aynı zamanda çok güzel başarılı çalışmalara yaptığından beri Tügva’cılar ile birlikteyiz zaten eski dönem başkanımızla yeni dönem başkanımız la geçmişe dönük te sağlam kardeşlik bağlarımız var. Çok gayretliler arkadaşlar sağ olsunlar. 300 den fazla çocuğumuzu yaz dönemimizde kursa aldılar her şeyi kendileri karşıladılar yemesi içmesi gezmesi bizde bu akşam onlarla birlikte olmak istedik. Bizi davet ettiler son dönemde depremi sel i yoğun bir gündemle giderken, bu akşam ara verelim dedik. Çok ta güzel oldu bize de iyi geldi. Bu kardeşlerimizi çocuklarımız görünce geleceğe dair umutla dolmamak mümkün değil, biz ülkenin de geleceğini hatta sadece ülkenin değil bizim liderimiz dünya 5 ten büyük diyen bir lider, onun taşıdığı misyonu bu çocukların devam ettireceğine inanıyoruz. Dolayısıyla âlemin geleceği olarak görüyoruz buradaki çocukları ve mutluluk duyuyoruz.”

IMG_3239

“İsteriz ki tüm sivil toplum kuruluşları bu işte öncelik etsinler”

İGM Başkanı Fazlı Koç şunları söyledi: “Tügva il temsilcimiz Osman yel başkanımız davet ettiler. Güzel bir ortam gördük gençler gülüyorlar, oynuyorlar, öğreniyorlar. Yaz kuran kursu olarak başladık program kapsamında hem kuran okuyorlar, hem çocukların sosyal alanda gelişimleri, oyunlarını görüyoruz. Bir gece de kamp düzenlemişler. 200 ün üzerinde sadece bu kampta çocuğun olduğu düzce genelinde de 600 ün üzerinde katılım olduğunu öğrendik bu gerçekten bizi çok mutlu ediyor. Çocukların ortaokul yaşlarında lise yaşların da böyle kamplarda eğitim alarak sosyal alanda hazırlanmaları hem din anlamında hem de sosyal anlamda bu şekilde eğitim almaları çok olumlu karşılıyorum. İnşallah başarılı olur biz de bir katkı verebilir miyiz diye sayın vekilimiz le geldik. Hepimizin yazları okul dönemleri kapatıldıktan sonra cami mecraları olmuştur. Bu biraz modern kısmı şartlar değiştikçe çadır kampları ile gece konaklamaları ile yüzme aktiviteleri ile, Akçakoca da Katamaran gezi turları gibi eğlenceli hale getiriyoruz. Hem çocuklar üzerinde etki uyandırıyor, hem de öğrenim açısından daha iyi olduğunu gözlemledim. Bu kampta bu kadar öğrenciyi toplayıp bunlarla ilgilenip yemesinden içmesinden yatmasından kalkmasından ilgileniyor olabilmek büyük bir başarı. İsteriz ki tüm sivil toplum kuruluşları bu işte öncelik etsinler, çocukların milli ve manevi duygularını geliştirebilmek için kamplar oluştursunlar, biz de onlara destek sağlayalım. Çocuklar buradan aldıkları ile hayatlarının geri kalanını sürdürebilecekleri için onlara ne verirseniz yarın bir gün karşılarına o şekilde yaşama başladıklarında alacaksınız. O yüzden çocukların bu yaştaki öğrenimleri önemsiyorum kendimiz siyasi olarak da destekleyeceğimizi buradan duyurmak istiyorum.”

IMG_3202

Haber – Ahmet Çelik

Görüntü – Berkay Eray Aktaş