Düzce Namık Kemal İlkokulu Konferans Salonu’nda Cumhuriyetin 100. yılı kapsamında Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından "Dünya Gıda Günü" programı düzenlendi. Programa Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın, İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, protokol üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

ESERLERİ İLE ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR ESERLERİ İLE ADINDAN SÖZ ETTİRİYOR

İl genelinde 'Su hayattır, su gıdadır. Kimseyi geride bırakma' sloganıyla düzenlenen resim yarışmasında öğrencilere ödülleri, Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın, İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun tarafından takdim edildi.

WhatsApp Image 2023-10-17 at 15.29.26

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Su stresi çeken bir ülke olarak elimizdeki kaynakları en verimli şekilde kullanmanın gayreti içerisinde olmalıyız. Dünya Gıda Günü'nün, başta ihtiyaç sahipleri olmak üzere tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor; 'Su hayattır, su gıdadır. Kimseyi geride bırakma' teması ile düzenlenen etkinliklerin, hayat kaynağımız olan "SU"ya ilişkin farkındalığı artıracağını ümit ederek, su stresi çeken bir ülke olarak elimizdeki kaynakları en verimli şekilde kullanmanın gayreti içerisinde olmanın önemine dikkat çeken "Dünya Gıda Günü" programının düzenlenmesinde ve sunumunda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.