Türkiye genelinde 74 bin okulda ve 744 bin derslikte başlayan eğitim öğretim yılının ikinci ara tatili Ramazan Bayramı tatili ile birleşti. Düzce’de eğitim alan yaklaşık 75 bin öğrenci ve görev yapan öğretmenler, 15 Nisan 2024 Pazartesi günü dersbaşı yapacak.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, bayram tatiliyle birleşen bir haftalık ara tatilin bugün itibariyle başladığını anımsattı.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

A R A

Öğrencilerden, tatilde kendilerine ve gelişimlerine zaman ayırmayı unutmamalarını isteyen Tekin, "Bir huzur atmosferi olan bayramı ailenizle, arkadaşlarınızla ve yakın çevrenizle en iyi şekilde değerlendirmenizi, bu kısa arada ilginiz dâhilinde okuyarak, dinlenerek ve şehrinizi tanıyarak geçirmenizi diliyorum." ifadesini kullandı.

Öğrencileri tatil dönüşü okullarda büyük bir heyecanla bekliyor olacaklarını belirten Tekin, şunları kaydetti:

"Değerli meslektaşlarım, yoğun bir zaman aralığını geride bıraktık. Ülkemizin maarif yolculuğunda en etkin gücümüz sizlersiniz. Yolumuzu aydınlatan fikirleriniz ve önerilerinizle ülkemizi daha müreffeh bir geleceğe taşıyacağız. Eğitim ailemize iyi tatiller diyorum."