Düzce’de 23 Kasım 2022 tarihinde meydana gelen Gölyaka merkezli 5.9 şiddetindeki depremde ağır hasar alan ve yıkımına karar verilen Turgut Özal Anadolu Lisesi’nin başka bir okula taşınması tartışmaları gündemdeki yerini koruyor.

DENETİM VE KONTROLLER ARTARAK DEVAM EDECEK DENETİM VE KONTROLLER ARTARAK DEVAM EDECEK

358704151_834349274722444_123787991142897554_n

Düzce’nin en başarılı okullarının başında gelen Turgut Özal Anadolu Lisesi ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan, “Velilerimizin oyalandığını düşünüyorum. Düzce'nin geleceği olan gençlerimizin eğitim kalitesini olumsuz etkileyecek çözümler Düzce’ye yakışmıyor, sorunun şeffaf ve etkili çözümü için daha net ve ciddi adımlar atılmalıdır” diye konuşmuştu.

Özlü veliler ile görüştü

AK Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu,  Turgut Özal Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Üyelerini ağırlayarak, taleplerini dinledi.

Konu ile ilgili Sosyal Medya Hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Başkan Özlü,  “Turgut Özal Lisesi Okul Aile Birliği üyesi, değerli hemşehrilerimiz ile bir araya geldik. Yıkılması planlanan okul binası ve yeni eğitim öğretim dönemi için bizden talep edilen konuları görüştük. Evlatlarımızın başarılı yarınlara erişmeleri için tüm imkanlarımızla hazırız” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI