Bolu Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk'ün başkanlığında 2023 yılının ilk 6 ayında yürütülen faaliyetlerin ele alınması amacıyla düzenlenen İşletme Müdürlükleri Değerlendirme Toplantısı Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirildi.

2023-Akcakoca-Mudurtler-Toplantisi-02

HEDEF: HİZMETİ YAYGINLAŞTIRMAK HEDEF: HİZMETİ YAYGINLAŞTIRMAK

2023-Akcakoca-Mudurtler-Toplantisi-04

Toplantıya Bölge Müdürü Mahmut Şentürk’ün yanı sıra Bölge Müdür Yardımcıları Yılmaz Yıldız, Halis Belen ve Kemal Yıldız ile şube müdürleri ve işletme müdürleri katıldı.

2023-Akcakoca-Mudurtler-Toplantisi-06

Toplantıda özellikle ülke genelinde sıcaklık değerlerinin artması ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının orman yangını riskini arttırdığını belirten Bölge Müdürü Mahmut Şentürk olası orman yangınlarının önlenmesi için tüm birimlerin teyakkuz halinde olmasını istedi. Özellikle Orman Yangınları ile Mücadele Kapsamında Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Bolu ve Düzce valiliklerince alınan kararlara uyulması için vatandaşların bilgilendirilmesini, alınan kararlar doğrultusunda gerekli her türlü tedbirin alınarak takip edilmesi talimatını verdi.

thumbs_b_c_0f0aa4ee2277a41bb22a23cbc2d82e07

Toplantıya işletme müdürlerinin 2023 yılı program ve gerçekleşmelerinin ele alındığı sunumlarla devam edildi. İşletme Müdürleri 2023 yılı ilk 6 aylık programlarının gerçekleşme sonuçlarını içeren sunumlarında, bütçe hedef ve gerçekleşmelerinde varsa meydana gelen sapmalar ve nedenleri konu edildi. Daha sonra bir önceki toplantıda alınan toplantı kararlarının son durumları değerlendirildi.

Programların aksatılmadan zamanında gerçekleştirilmesi için azami gayret gösterilmesini isteyen Bölge Müdürü Mahmut Şentürk'ün kapanış konuşması ve başarı dileklerinin ardından toplantı sona erdi.​