Düzce’nin merkezinde bulunan ve her gün on binlerce aracın geçiş yaptığı D-100 kara yolu Olimpiyat Kavşağı, günlerdir trafik ışıklarının çalışmaması nedeniyle peş peşe meydana gelen kazaların adresi olmuştu. Adeta kara noktaya dönüşen bölgede, yaya ve yol güvenliğinin hiçe sayılmasına ses yükselten bölge sakinleri, birçok kez şikayetlerini Öncü Haber mikrofonuna iletirken, sorumluların sorumsuzluğundan dert yanmıştı.

8 BÖLGEDE DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ 8 BÖLGEDE DENETİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Img 9295 1667988937

Konuyla alakalı art arda haber yapan Öncü Haber ekibi, bugün öğle saatlerinde gelen kaza ihbarı üzerine yine soluğu Olimpiyat Kavşağı’nda aldı. Sinyalizasyon sisteminin çalışmaması yüzünden kavşakta yaşanan trafik keşmekeşine bağlı olarak meydana gelen maddi hasarlı kazayı takip eden ekibimiz, o anlarda Düzce Belediyesi’nin trafik ışıkları için harekete geçtiğini görüntüledi.

Esnaf ve bölge sakinlerinin yanı sıra yolu sık sık kullanan sürücü ve yolcuların günlerdir yaşadıkları mağduriyetin ardından nihayet belediyenin arıza onarmak için kolları sıvaması derin bir nefes aldırdı. Trafik ışıklarındaki arızanın giderilmesi için başlatılan çalışmaların ardından sinyalizasyon sisteminin sorunsuz bir şekilde çalışıp çalışmayacağını ise zaman gösterecek.   

Bilindiği gibi Düzce’nin en işlek kavşaklarından biri olan Olimpiyat Kavşağı’nda bulunan trafik ışıklarının yaklaşık 2 haftadır çalışmaması birçok kazayı beraberinde getirmiş, halk bu duruma isyan etmişti.

Haber: Liva Nur Ünsal