Düzce’de tarım yatırımlarının desteklenmesi ve hibe programları hız kesmeden devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” (KKYDP) kapsamında, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve projeleri onaylanan çiftçiler arasında hibe sözleşmeleri imzalandı.

5-153

Sözleşmeleri Tarım ve Orman Bakanlığı adına imzalayan Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, KKYDP kapsamında hazırlanan projelere %50 hibe desteği verileceğini ve Bakanlıkça onaylanan 12 projenin 9 adedi “Tarımsal Altyapı" 3 adedi ise “Ekonomik Yatırımlar" kapsamında yapılacağını söyledi.

4-218

Projelerin son tamamlama süresinin 30 Kasım 2024 olduğunu hatırlatan İl Müdürü Esra Uzun, Tarım ve Orman Bakanlığının tarımsal yatırımları desteklemeye devam ettiğini belirterek, “2024 Yılı Kırsal Kalkınma Destekleri kapmasında onaylanan projelerin toplam proje tutarı yaklaşık olarak 41 milyon TL olup, bu projelere yaklaşık 20 milyon TL hibe desteği verilmesi öngörülüyor.

2-419

ÖZLÜ: GENÇ ÇİFTÇİLERE DESTEK OLMAYI AMAÇLIYORUZ ÖZLÜ: GENÇ ÇİFTÇİLERE DESTEK OLMAYI AMAÇLIYORUZ

Onaylanan projeler arasında kurutma tesisi yapımı, büyükbaş besi işletmeleri kurulması, bitkisel ürün işleme tesisi, süt ürünleri işleme tesisi ekipmanları, GES projesi yatırımı, arıcılık işletmeleri ekipmanları gibi projeler bulunuyor" dedi.

1-412

Editör: Zeki Aşıkoğlu