Düzce’de çevre kirliliğinin son adresi, Doğanlı Köyü ve Mengencik arasında kalan eski top sahası mevkisi oldu. Hurdacıların ve köylülerin alana bıraktığı yığınlar halindeki çöpler, çevreye kötü kokular yayarken, bölgede tarım yapan vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Ekran Görüntüsü 2024 05 13 114852

YAPILAN KURSLAR SAYESİNDE ARICILIK ARTIŞ GÖSTERDİ YAPILAN KURSLAR SAYESİNDE ARICILIK ARTIŞ GÖSTERDİ

Yaptıkları onlarca şikayete rağmen çöplerin bir türlü alınmadığını ifade eden köylüler, konu ile ilgili tepkilerini dile getirdi.

Özellikle hurdacıların eşyalardaki metal parçaları çıkartmak için  yaktıkları ateşten arda kalan malzemeler ve köylülerin bölgeye bıraktığı yığınlar halindeki çöpler nedeniyle etrafa yayınlan kötü koku nedeniyle cam ve pencerelerini açamadıklarını dile getiren köylüler, seslerini duyurabilmek için ilgili şikayetlerini 0542 767 18 81 numaralı Öncü Haber whatsApp ihbar hattına yaptı.

Ekran Görüntüsü 2024 05 13 114746

Yetkilerden çöplerin alınması için yardım bekleyen köylüler, “Burada atık buzdolaplarından, eski eşya, fabrika atıkları, eski araba lastikleri ne ararsanız var. Onlarca şikayette bulunduk, ama hiçbir yetkili bu sorunumuzu çözemedi. Biz bu çöplerin bir an önce buradan kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

HABER: Savaş ARI