EKSİKLERİ BULUNANLAR CEZA ALACAK EKSİKLERİ BULUNANLAR CEZA ALACAK

Özellikle Atatürk Devlet Hastanesi üzerinde oluşan yükü hafifletmek, kullanılabilir boş alanları olan Muncurlu Ek Hizmet Binasını daha işlevsel hale getirmek için, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hizmeti, Muncurlu Ek Hizmet Binasına taşındı.

Atılan bu yeni adımla, hem kadın ve çocuk hastalıkları alanında daha özel hizmetlerin sunulması, hem de Atatürk Devlet Hastanesi’nde oluşan yoğunluğun hafifletilmesi amaçlanıyor.

Resmi açılışı pazartesi günü gerçekleştirilen hastanede, Öncü Haber Ekibi, tedaviye gelen vatandaşlara mikrofon uzattı.
Yetkililer, atılan bu adımın, özellikle artan Düzce nüfusu göz önünde bulundurulduğunda, gelecek yıllarda nüfus yoğunluğunun fazlalaşmasıyla, Düzce’de sağlık alanında oluşabilecek yoğunlukların önüne geçecek bir girişim olduğunu ifade ediyor.

Öte yandan, Öncü Haber mikrofonuna konuşan bazı vatandaşlar, atılan bu yeni adımdan memnun kaldıklarını dile getirirken, bazı vatandaşlar ise hastanenin kent merkezine uzak olması nedeniyle sorunlar yaşayabileceklerini dile getirdi.

Vatandaşlar Öncü Haber’e şunları söyledi:

Nihal Tos: “Hastane'nin çok güzel hizmetleri var yardımcı oluyorlar. Soru sorduğumuz zaman cevaplarını alıyoruz. Herkese soruyorum herkes çok memnun. Buranın olması Düzce açısından hastanelerimizin çoğalması, hizmetin, insanlara karşı davranışların, çocuklarımızın gelişiminde bize yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim.” 

“Çocuk için Gümüşova’dan buraya geldim ve gerçekten çok zor oluyor. Arabalar da dolaşıyor hangi arabaya denk geleceğimiz de belli olmuyor. Bizim için daha zor oluyor. Şu an hijyen açısından iyi değil ama doktorlarımızdan çok memnunuz.”
“Randevulu gelsen randevuya yetişemiyorsun. Buraya ulaşım sağlamaları gerekiyor ulaşım yok diyebilirim. Biz belediye ile geldik. Pazaryerinde bineceksin oradan Düzce'nin her yerini geziyor araba. Muncurlu'nun da her yerini gezip öyle hastaneye gelebiliyoruz. Tam 1 saat arabada geldik.”
 
Tuğba Kamuk: “Hizmetten memnunuz hastaneyi çok beğendik. Kendi aracımızla geldik hiçbir sorun yaşamadık.”

“Kendi aracımla geldim. Ulaşımda bir sorun yaşamadım. Hastanemizden çok memnunuz.”

İsmail Zengin: “Çok dağınık bir hastane var Düzce'mizde her taraf bir yere karışmış. Yarısı orada yarısı burada, ulaşım her şey sıkıntı burada ben belediye ile geldim. Beyköy’ den ayrı bir araba Düzce'den ayrı bir araba ile geliyorum. Her şey maliyet, Düzce'de hastane konusunda her şey dağınık. Hepsi bir arada olması gerekiyor hastanelerin. Çocuk rahatsızlansa buraya, kendim rahatsızlansam diğer tarafa gideceğim. Her şey maliyete bakıyor. Hep kendilerini düşünüyorlar.”

HABER – AHMET ÇELİK