İstanbul merkezli bir bankanın sistemdeki açığını bulan ve 10 milyon liranın üzerinde dolandırıcılık yapan genç çift, milyonluk vurgun yaptı.  Bankanın sistemsel açığını fark eden İbrahim Ç. ve Gülse Nur Ç. isimli çiftin, kendi banka hesapları üzerinden 48 saat içinde 210 banka hesabına yaklaşık 5 bin 500 adet 2 bin lira tutarında havale işlemi gerçekleştirdikleri belirlendi.

Polis ekipleri, 10 milyon 432 bin lira zarara uğratılan bankanın yetkilileri ile görüştü. Bankanın sistem açığını bulan kişilerce dolandırıldığının tespit edilmesi üzerine harekete geçen şüpheliler, 48 saat içerisinde 5 bin 500 havale işlemi yaptığı bilgisine ulaşıldı.  Her bir havale işleminde ortalama 2 bin lira para gönderildi. Paraların toplam 210 banka hesabına aktarıldığı tespit edildi. Araştırmalar derinleştirildi.

102 KİŞİYE AİT HESAP

Yapılan çalışmalarda para aktarılan hesap sahiplerin 102 farklı kişiye ve 5 şirkete ait olduğu tespit edildi. Banka hesaplarından para aktaran kişilerin İbrahim Ç. ve karısı Gülse Nur Ç. olduğu, para aktardığı hesapların ise akraba ve arkadaşlarına ait olduğu belirlendi. İbrahim Ç. ve karısı Gülse Nur Ç.'nin tekstil işçisi olduğu öğrenildi.

ARALARINDA DÜZCE’DE VAR…

Siber polisi şüphelilerin tespitinin ardından 20 ilde 107 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik operasyon düzenledi. İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Düzce, Gaziantep, Karabük, Kocaeli, Konya, Mersin, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Zonguldak'ta düzenlenen baskında 81 şüpheli yakalandı.

HABER: Savaş ARI