Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Narkotik ve JASAT Timleri, düzenledikleri başarılı bir uyuşturucu operasyonlarına bir yenilerini daha ekledi. Köylerde uyuşturucu ticareti yapan 7 kişi, düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınırken, şahısların adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda ruhsatsız silah ve yüksek miktarda uyuşturucu madde ele geçirdi. Ayrıca, Uyuşturucu ticareti yapma suçundan kesinleşmiş 11 buçuk yıl hapis cezası bulunan bir kişi, jandarma ekipleri tarafından yakalanarak Çilimli T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

Düzce’de uyuşturucu ile mücadele çalışmaları, Cumhuriyet Başsavcılığı Koordinesinde il genelinde polis ve jandarma ekipleri tarafından dört koldan devam ediyor. Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Narkotik ve JASAT Timleri, merkez ve ilçelere bağlı köylerde uyuşturucu satışı yaptığı tespit edilen şahısları teknik ve fiziki takibe aldı.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde harekete geçen jandarma timleri, şahısların adreslerine şafak vakti eş zamanlı operasyonlar düzenledi.

Operasyonlarda 7 uyuşturucu taciri gözaltına alınırken, adreslerinde yapılan aramalarda,  120 gram Kubar Esrar, 49 adet Kenevir Bitkisi, 25 gram Kenevir Tohumu, 3 gram Metamfetamin, 2 adet uyuşturucu kullanma aparatı payp, 3 adet Ruhsatsız Av Tüfeği ve 2 adet kurusıkı tabanca ele geçirildi.

Jandarma ekiplerince gözaltına alınan ve işlemleri için Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na götürülen 7 kişi hakkında, “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti Yapma” suçundan işlem başlatıldı.

Şahısların jandarmadaki işlemlerinin ardından Düzce Adliyesi’ne sevk edileceği bildirildi.

Uyuşturucu taciri firari şahıs yakalandı                        

Öte yandan, “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçlarından kesinleşmiş 11 buçuk yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan M.S. jandarma ekiplerini dikkati sayesinde yakalandı. Şahıs, Çilimli T. Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

ÇOK SAYIDA ARAÇ DENETLENDİ ÇOK SAYIDA ARAÇ DENETLENDİ

HABER: Savaş AR