Çorum Merkezli organize suç örgütüne yönelik düzenlenen Mahzen – 49 operasyonu Düzce’ye de sıçradı. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, daha önceden belirlenen organize suç örgütü üyesi kişilerin adreslerine eş zamanlı baskın yaptı. Operasyonda Düzce’de çok sayıda kişi gözaltına alınırken, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya platformu X’ten yaptığı açıklamada Çankırı merkezli 9 ilde düzenlenen 'Mahzen-49' operasyonlarında bir organize suç örgütünün çökertildiğini, elebaşı dahil 30 şüphelinin yakalandığını belirtti.

Yerlikaya,  Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde Çankırı merkezli Ankara, İstanbul, Rize, Kastamonu, Kırıkkale, Çorum, Düzce ve Sakarya'da 'Mahzen-49' operasyonları düzenlendiğini belirtti.

DENİZE GİREN AİLEDEN 4 KİŞİ KURTARILDI, BİR ÇOCUK KAYBOLDU DENİZE GİREN AİLEDEN 4 KİŞİ KURTARILDI, BİR ÇOCUK KAYBOLDU

Buna göre; 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak', 'Tehdit', 'Korkutma ve zorla para alma amaçlı iş yeri kurşunlama', 'Uyuşturucu madde ticareti' ve 'Silah ticareti' suçlarını işleyen organize suç örgütünün elebaşı Durmuş Görmez ile beraber toplam 30 şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucu 15 ruhsatsız tabanca, 10 ruhsatsız tüfek, çok sayıda senet ve para ile muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

HABER: Savaş ARI