Düzce’de çevre kirliliğine yol açacak şekilde atıp toplayıcılığı yapan kişiler sıkı takipte… Düzce Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Düzce Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği denetimlerde belirli mahallelerde belgesi olmadan atık topladığı tespit edilen şahıslar tek tek uyarıldı.

12170-atik-denetimleri-10

Usulsüz ve düzensiz bir şekilde, çevreyi kirleterek atık topladığı belirlenen kişiler uyarıldı. Özellikle yol işgallerinin yapıldığı tespit edilen denetimlerde kural dışı davrananlara, mevcut kirliliğin bertaraf edilmesi için süre tanındı.

12169-atik-denetimleri-14

Denetimlerde, Düzce Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden çok sayıda memur hazır bulunurken, ayrıca Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü’nden ekipler de yer aldı. Kurallara uymayan 7 şâhsa yol işgali ve çevre kirliliğine neden olacak şekilde atık depolamaktan uyarı yapılırken temizlenmesi için süre de tanındı. Sürecin devamı hakkında yapılan açıklamada belirlenen sürede olumsuz durumların giderilmemesi halinde ilgili şahıslara Kabahatler Kanunu kapsamında cezai yaptırım uygulanması için Belediye Encümenine havale edileceği belirtildi.

12168-atik-denetimleri-6

12167-atik-denetimleri-4