Bu tıklım tıklım görüntü, Düzce-Bahçeşehir Bölgesi arasında sefer yapan Düzce Belediyesi denetimli özel halk otobüsüne ait...

SABAH SAAT 07:30’DAN SONRA ULAŞIM ‘EZİYET’

Sabah saat 07.30’dan sonra sefer güzergahından yolcu toplayarak Düzce merkez yönüne hareket eden otobüste yer bulmak mümkün olmadığı gibi, vatandaş balık istifi gibi seyahat ediyor.

TEPKİ SESLERİ GİDEREK ARTIYOR

Filmler ve TV 9.10.2023 14_26_34

Bilindiği gibi Düzce Belediyesi’nin ‘Ulaşım Master Planı’ çerçevesinde 3 yıl önce devreye aldığı yeni otobüslerin yolcu kapasitesinin az olması uzun süre tartışmalara neden olmuştu. Özellikle vatandaşların yoğun yaşadığı bölgelerde sabah ve akşam saatlerinde oluşan yoğunluk nedeniyle yükselen tepki seslerinin sonu gelmiyor.

VATANDAŞ KALICI ÇÖZÜM İSTİYOR

Düzce nüfusunun önemli bir bölümünün ikamet ettiği Bahçeşehir Bölgesi’nde okulların açılması ile birlikte daha da artan toplu ulaşım çilesine artık dayanamayan vatandaşlar, yetkililerden bu mağduriyete bir son verilmesini talep ediyor.

ULAŞIM ÇİLESİ…

Filmler ve TV 9.10.2023 14_26_40

16 ve 40 numaralı hatlar üzerinde sefer yapan halk otobüslerine binmek için sabah erkenden evlerinden çıkan 10. Bölge sakinleri, deyim yerindeyse beklemekten ‘ağaç’ oluyor. Az sayıda yolcu koltuğu olması nedeniyle kısa zamanda dolan otobüslerde iğne atsan yere düşmez bir kalabalık oluşuyor. Bu durum yolculuğu eziyete dönüştürürken, sabah 07.30 otobüsüne binemeyen çoğu yolcu işlerine ya da okullarına geç kalıyor.

YETKİLİLER GÖREVE DAVET EDİLDİ

“DÜZCE'Yİ YÜZ BİNLERCE KİŞİYE TANITTIK” “DÜZCE'Yİ YÜZ BİNLERCE KİŞİYE TANITTIK”

Acil çözüm bekleyen bu sorunla ilgili Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş. yetkililerini göreve davet eden tepkili vatandaşlar, belediyenin özellikle sabah seferlerini arttırmasını istedi. Her sabah aynı eziyeti yaşamaktan bıktıklarını ifade eden bölge sakinleri, seferlerin gözden geçirilerek yoğunluk olan bölgelere ek seferler konulmasını istedi.

Düzce’nin ulaşım sorununa köklü çözüm üretmek amacıyla uygulamaya konan sistemin artık sorunsuz şekilde işlemesi bekleniyor.