Düzce Halk Eğitim kursundan Usta Öğretici olarak görevlendirilen Hülya Sulman, kursun büyük bir taleple karşılandığını belirterek, "Burada talebimiz çok, 26 kişi kaydettik. Dikiş, el sanatları gibi öğrencilerimiz talebe göre her şeyi karşılıyoruz. Burada eğitim almış bir öğrenci evinde çocuklarına, ailesine eşofman, elbise ve el nakışı yaparak evine katkıda bulunabilir. Kursumuz 9 ay okul sezonunda, eğer talep olursa yazın da devam ediyor. Öğrencilerimiz çok güzel gidiyor, biz çok memnunuz" ifadelerini kullandı.

Katılan birçok ev hanımı, bu kurs sayesinde dikiş becerilerini geliştirerek ev ekonomisine katkıda bulunduklarını ifade etti.

Ayrıca, dikiş yapmak için overlok makinesi ve dikiş makinesine ihtiyaç duyduklarını belirten kursiyerler şunları söyledi:

 “Zeynep Çerekli: Ev hanımıyım burada dikiş dikiyordum ama overlok makinesi olmadığı için elimde iğne oyası yapıyorum. Ekonomik olarak katkısı oluyor. Biz bunları yapıp satarak evimizin ihtiyaçlarını alıyoruz.

Mine Aydın: Kendime elbise ve çocuklarıma da bir şeyler dikmek istiyordum ama pratiğim olmadığı için buraya başvurdum çok da sevindim böyle bir hizmet olduğuna. Hocamız sağ olsun gösteriyor bizde kendimize dikiyoruz. Kendimize ve çocuklara yelek, pantolon diktik. Bize çok güzel katkıları var zevkli oluyor.

4-90

Pınar Yılmaz: Hocamız gösterdi ama dikemiyoruz, overlok makinemiz yok, dikiş makinemiz yok overlok makinesi ve dikiş makinesi istiyoruz.

Gülsüm Göçmen: Daha önce pek bilmiyordum ama hocamızın katkılarıyla şu an alt üst pijama dikiyorum. 9 ay kursum bittikten sonra çoğu şeyi yapabileceğime inanıyorum.”

Öte yandan, bu konu, Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın Hazırlayıp Sunduğu “Muhtarlarla Konuşuyorum” programında, Hamidiye Muhtarı Mensur Bilgin ile 2 Kasım Perşembe Günü saat 18:00’da enine boyuna masaya yatırılacak.

PROGRAMIN DEVAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Emirhan Töngel