AK Parti ve MHP’den ihraç edildikten sonra yoluna bağımsız olarak devam eden Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin’in 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri öncesi Yeniden Refah Partisi rozeti takmasını gündemine alan Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, tecrübeli ismin, siyasete atıldığı noktaya geri dönerek Milli Görüş gömleği giymesini “Şahin yuvasına döndü.” olarak yorumladı. Belediye başkanlığına talip olan bazı siyasetçilerin aday gösterilip seçilmesi halinde Düzce’ye çok şey katabileceğine dikkati çeken Ünsal, söz ana muhalefete getirdiğinde ise CHP’nin yeni Düzce İl Başkanı Özcan Dağıstanlı’nın seçim arenasının giderek ısındığı bir dönemde basından uzak kalmasını eleştirdi.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, ‘Yorumlu-yorum’ programında, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi partilerde yaşanan gelişmeleri yerel ölçekte kendi penceresinden değerlendirdi.   

birol şahin-4

“Milli görüşçü Şahin yuvasına döndü”

Milli Görüş Lideri ve Saadet Partisi Genel Başkanı merhum Prof. Dr.  Necmettin Erbakan’ın ülkenin maddi ve manevi değerlerinin anlaşılması noktasında büyük katkıları olduğunu vurgulayan Ünsal, Kaynaşlı’nın bağımsız Belediye Başkanı Birol Şahin’in Yeniden Refah saflarına geçmesini şöyle değerlendirdi:

“2019 Yerel Seçimleri’nde Kaynaşlı’da Milliyetçi Hareket Partisi'nden belediye başkanı seçilen Birol Şahin’in rozeti Yeniden Refah Partisi'nden Fatih Erbakan tarafından takıldı. Bu stüdyolarda dedim ki ‘Başkan (Birol Şahin), Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday oluyorsun da bu elbise bu vücudu sıkar mı?’, kendisi cevap olarak “Görevim mezara kadar olur.” demişti. Milli Görüşçü Şahin yuvasına döndü. Erbakan Hoca'nın oğlu Fatih Erbakan'ın ülke içinde çok faydalı bir geleceği olan bir lider olduğuna inanıyorum. Erbakan Hoca'nın ailesinden biri olarak güzel yetişti. Ülkemize bu milli ve manevi değerlerin anlaşılması, siyonizmle mücadele noktasında bu milletin evlatlarını eğitmesi gibi kutsal bir misyonu bize yaşatan Erbakan hocamızın da ruhu şad olsun. Allah rahmetiyle muamele eylesin.” dedi.

DAVUT GÜLOĞLU DÜZCE'YE NE UMUT OLABİLİR NE VİZYON OLABİLİR? DAVUT GÜLOĞLU DÜZCE'YE NE UMUT OLABİLİR NE VİZYON OLABİLİR?

Gücün zehirlemediği siyasetçi: Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan

Aday belirleme sürecinde olan partilere ve özellikle AK Parti’ye yapılan başvurulara bakıldığında, ‘enteresan’ olarak nitelediği isimlerin olduğuna dikkati çeken Ünsal, Cumhurbaşkanı Erdoğan örneğinden yola çıkarak, koltuktan alınan gücün millete hizmet olarak yansıması gerektiğini şöyle anlattı:

 “Zaman içinde bunların hepsini değerlendireceğiz. Fakat öyle güzel adaylar var ki öyle faydalı adaylar var ki hakikaten Düzce'ye çok şey katacak. Ama bunun kararını verecek olan insanların takdiri. Kaderin sahibinin burada bir takdiri var. İnsanların kaderlerine yön vermek bu vebaldir. Güç insanı zehirler. Gücün, kudretin, zehirlemediği bir siyasetçi var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. 20 seneden beri Türkiye'yi yönetiyor. Özellikle cumhurbaşkanının Gazze konusunda dünyadaki duruşu hakikaten takdire şayan. Eksik var hata var yanlış var, mutlaka siyasette olacak. Devlet yönetiminde iş yapan, hata yapar. Gazze’deki olaylarla ilgili ilk gündeki duruşuyla bugünkü duruşu arasındaki o asalet milletimizdeki coşkuyu yeniden hayata geçirdi. Cumhurbaşkanımıza uluslararası kamuoyunda milletimizi temsil ederken gösterdiği duruş için teşekkür ediyorum. Gazze'de insanlığın sesi oldu.” ifadelerine yer verdi.

ÖZCAN DAĞISTANLI

CHP’ye gönderme: Suya sabuna dokunmadan abdest alınmaz

Seçim sürecinin devam ettiği bir dönemde ön planda olması gereken ana muhalefetin sessiz tavrına da dikkat çeken Ünsal, yakın zamanda yapılan CHP Düzce İl Kongresi sonucunda Semih Cemşit’ten görevi devralan Özcan Dağıstanlı’nın basınla yakın ilişkiler kurmamasını şu sözlerle eleştirdi:

“Seçimler geldi partiler adaylarını açıklıyor, enformasyon yapıyor. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özcan Dağıstanlı seçildi. Bir kere basınla tanışmadı. Hiçbir enformasyon paylaşmadı. ‘Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı kapandı mı?’ dedim. Suya sabuna dokunmadan abdest alınmaz. Siyasetin içine girdiyseniz partinizi temsil noktasında partinizle ilgili enformasyon yapın.”