DSC_0457

Kitap ayracından süs eşyalarına kadar çeşit çeşit ürünlerin sergilendiği kermes kent sakinleri tarafından yoğun ilgi ile karşılanıyor. Düzce'ye özgü yemeklerin de bulunduğu kermeste lezzet ön plana çıkıyor. Vatandaşların yoğun ilgisinden memnun olan Hidayet Türkseven Özel Eğitim öğretmeni Halil İbrahim Coşkun, ''Kermes 2 gün boyunca açık olacak.'' dedi.

DSC_0453

Öncü TV mikrofonlarına röportaj veren Halil İbrahim Coşkun kermes hakkında şu bilgileri aktardı: ''Kermesimiz Düzce'de okuyan özel eğitim öğrencilerine ait olan kermes, bulunduğumuz alanda Hacı Hidayet Türkseven Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin, öğretmenleriyle beraber çıkarttığı ürünlerin halkımıza sunulduğu bir kermes. Güzel Sağ olsun Düzce halkı özel eğitim öğrencilerini ve okulumuza karşı teveccühte bulunarak destek olmaya çalışıyorlar. Öğretmenleriyle beraber yapmış oldukları ürünleri alarak onlara destek oluyorlar. İki gün boyunca açığız. Bu alandayız iki gün boyunca, yapmış olduğunuz ürünlerimize pilavımızı Düzce halkına sunacağız. Ben Halil İbrahim Coşkun. Özel eğitim öğretmeniyim. Yani bu ürünleri yaparken öğrencilerimiz ile beraber destek olan öğretmenlerden bir tanesiyim. Kaba işçiliği tamamen öğrencilerimiz tarafından yapılıyor. Öğrencilerimizin seviyelerine göre bulundukları kaba ve ince motor kas becerilerine göre onlardan da destek alarak boyama kalıba dökme kalıptan çıkarma aşamalarını öğrencilerimize bağımsız olarak yaptırıyoruz. Bir yerden sonra öğrencilerimize Öğretmenlerimiz destek olmadan çıkıyor tamamen bağımsız olarak kendileri yapıyorlar dedi''

DSC_0446

ONLAR ÖZEL DÜZCE GÜZEL

Düzce Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama okulu öğrencilerine Düzce halkı özen gösteriyor. Kent sakinlerinin Hidayet Türkseven Özel eğitim okulunun düzenlediği her organizasyona katılım sağlaması göz dolduruyor. Düzce kent merkezinde bulunan ve 2 gün boyunca açık olan kermese Düzce halkının katılımı oldukça yoğun. Vatandaşların ilgisini çekmeyi başaran öğrenciler şimdi yapacakları yeni motivleri heyecanla bekliyorlar. Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama okulu Öğretmeni Coşkun bu tür çalışmalara katkıda bulunan Düzcelilere: ''Katılım güzel sağ olsun Düzce halkı'' diyerek teşekkürlerini iletti.

DSC_0438

DSC_0437

HABER: SAVAŞ ARI