D-100 kara yolu Mergiç ve Çerkez Taşköprü mevkilerinde yaklaşık 250 dönüm arazi üzerine kurulu Düzce Sanayi Sitesi, kentte 2 gün boyunca süren şiddetli yağışların ardından Melen Çayı'nın taşması sonucu suya gömülmüştü. Sabah saatlerinde iş yerlerine gelen esnaf, özellikle müşterinin araçlarını ve malzemelerini güvenli alana çıkarmaya çalışırken, suyun tahliyesi noktasında Düzce Belediyesi’nden gereken desteği göremediklerini savunarak, kendi imkanları ile mağduriyetlerini gidermeye çalıştıklarını aktarmıştı.

11758-baskan-ozlu-kss-ziyaret-11

Öncü Haber’e yaptıkları açıklamada, Düzce Belediyesi’nden talep ettikleri vidanjör için ‘Köylerdeki çalışmalara destek veriliyor.’ yanıtını aldıklarını belirten sanayi esnafı, her yağışta su baskınlarına maruz kalmaktan bıktıklarını dile getirmişti.

Esnafın serzenişine kayıtsız kalmayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, taşkından en çok etkilenen noktalardan biri olan Küçük Sanayi Sitesi’ne giderek, burada esnafla bir araya geldi.   

Belediyeden ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, yağmurun etkisinin azalması ile birlikte özellikle Küçük Sanayi Sitesi (KSS)’nde yaşanan su baskınlarına müdahale etmek amacıyla Düzce Belediyesi ekiplerinin, tüm araç ve personel ile birlikte sahaya çıktığı vurgulandı.

“RABBİM,HAYIRLI HİZMETLER YAPMAYI NASİP ETSİN” “RABBİM,HAYIRLI HİZMETLER YAPMAYI NASİP ETSİN”

Açıklama, şöyle devam etti: “Aralıksız yürütülen çalışmalar kapsamında alanın su ve çamurdan temizlenmesi için uğraş veren ekipleri Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de yalnız bırakmadı. Sanayide dükkanı bulunan esnafları tek tek ziyaret eden Başkan Özlü, geçmiş olsun dileklerini ileterek esnafların belediyeden beklentilerini de can kulağı ile dinleyerek kurmaylarına gerekli talimatları verdi. Başkan Özlü’ye AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Ercan Öztürk ve ilgili kurum müdürleri de eşlik etti.”

11760-baskan-ozlu-kss-ziyaret-3

“BÜTÜN EKİPLERİMİZ KSS’DE”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Başkan Özlü, Küçük Sanayi Sitesi’nde en kısa sürede suların çekilmesi ve temizliğin bitirilmesi için tüm ekiplerin seferber olduğunu belirterek, şunları kaydetti: “Düzce Belediyesi bütün ekipleri ile Küçük Sanayi Sitesi’ndedir. Temizlik, Su ve Kanalizasyon, Fen İşleri ile Destek Hizmetler Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz buradaki esnafımızın su basan işyerlerini ve ana caddelerin temizliğini yapıyor. Bir ya da iki gün içinde bu işi bitireceğiz. Bütün ekiplerimiz burada, esnafımızı ziyaret ettik, dertlerini dinledik. İnşallah bir-iki gün içinde burası normalleşecek.”