Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’de eş zamanlı yürütülen 9 büyük çaplı projenin yanı sıra şehrin 3,5 yılda kat ettiği gelişim atağını konukları ile paylaşmaya devam ediyor. Özellikle alanında uzman Gazeteci-Yazar isimleri sık sık Düzce’ye davet eden Başkan Özlü, son görüşmesinde Ekonomi ve Teknoloji alanının Duayen isimleri; Ekonomi Gazetesi Yayın Kurulu Başkanı, Yazar Şeref Oğuz, Nasıl Bir Ekonomi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Gülbağ ve Nasıl Bir Ekonomi Genel Koordinatörü, Yazar Vahap Munyar’ı Düzce’nin gözdesi Mutfak Sanatları Merkezi’nde ağırladı.

GAZETECİLER ZİYARET (3)

NİSAN VE TEMMUZ AYLARINDA YİNE DÜZCE’Yİ KONUŞTULAR

Sohbet havasında gerçekleşen görüşmenin ilki geçtiğimiz Temmuz ayında Konuralp’e yapılan ziyaretle olmuştu. Daha önce yine Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün geçtiğimiz Nisan ayında Dünya Gazetesinde aynı isimlerle bir araya gelerek Düzce için önemli açıklamalarda bulunmuş ve Dünya Gazetesi Yazarı Vahap Munyar ziyareti kaleme alarak Düzce’yi ve Başkan Faruk Özlü’yü anlatmıştı.

Düzce’yi yakından takip eden usta gazeteciler, Başkan Özlü ile daha önce yaptığı açıklamalar hakkında istişare ederken, Düzce’nin birçok alanda taşıdığı kapasitenin geliştirilmesi ve ahşap sanayi konusunda atılacak yeni adımların da çok yakında olduğunu Başkan Özlü’den öğrenerek fikirlerini paylaştı.

GAZETECİLER ZİYARET (4)

“DÜZCE’Yİ MOBİLYANIN CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”

Düzce’de üretim sektörünün güçlü temellere dayandığını aktaran Başkan Özlü, sınırlı arazilere sahip olan Düzce’nin üretim yatırımları konusunda seçici olduğunu söyleyerek “ yeni yatırımları ince eleyip sık dokuyarak değerlendiriyoruz. OSB’lerin kapasite artırımları konusunda da çalışmalarımız var. Ancak halihazırda şehrimizin ağaç ve ahşap sanayisi en güçlü sektörlerden biri. Buradaki üretim kapasitemiz Düzce’yi ahşap sanatının başkenti haline getirecek güçte. Şehrimizi mobilyanın cazibe merkezi haline getirmeye kararlıyız. Bu şehir Türkiye’nin kişi başına geliri en yüksek 8. şehri. Bu konuda istihdamın, üretimin büyük etkisi var. Çok önemli projelerimiz var, geleceği inşa etmek için çalışıyoruz. Günlük projeler değil, bu şehri bir üst lige taşıyacak çalışmalara imza atıyoruz, atmaya devam edeceğiz. Düzce’mize yakın ilgi gösteren, bizlere her konuda destek veren basınımızın duayen isimleri; sayın Oğuz’a, sayın Munyar’a ve sayın Gülbağ’a çok teşekkür ediyorum. Her zaman söylediğim gibi; bir eviniz de Düzce, sizleri burada ağırlamaktan memnuniyet duyduk” dedi.