Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan arasındaki ‘Bolu Dağı-Düzce Dağı’ polemiği sosyal medya üzerinde gerilimini arttırarak devam ediyor. Son paylaşımında Başkan Özlü’yü ‘Düzce’yi kasabaya çevirmek’ ile eleştiren Başkan Özcan, hızını alamayıp yerel seçimi anımsatıp, ‘Türkücüye kaybediyordun!’ çıkışı yaptı. Ancak ‘Eğer Sayın Erdoğan 2023'te bir daha seçilirse, ben 2024 yılında seçilme şansım yüzde 100 de olsa Bolu Belediye Başkanlığı'na aday olmayacağım’ şeklinde canlı yayında sarf edip yuttuğu o iddialı söylemi çabuk unuttu. Bir kez daha ‘Akçakoca’yı alırım!’ ifadesini kullanmaya çekinmeyen Özcan’ın hadsizliğine göz yummayan Başkan Özlü, “Bırak elimizden herhangi bir şey alma hayallerini de, sen Bolu’ya ne verdin ona bak.” diye seslendi.

Komşu iki başkanın sosyal medya üzerinde atışmasında hararet yükseliyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün, “Dağ Düzce tarafındadır, bu nedenle doğru bilinen yanlışı düzeltelim ‘Bolu Dağı’ değil ‘Düzce Dağı’ diyelim.” çağrısı üzerine Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sataşma amacı güden paylaşımı ile başlayan söz düellosu devam ediyor.

Tanju Ozcan 2083488 

ÖZCAN YİNE BİLDİĞİNİZ GİBİ!

Başkan Özcan’ın “Akçakoca, Kaynaşlı ve Yığılca’yı alırım, akıllı ol!” şeklindeki hadsiz ifadesine üslubunu bozmadan ‘Gel sana coğrafya ve tarih dersi vereyim!’ şeklinde cevap veren Özlü, bir kez daha komşu başkanın saldırgan paylaşımının hedefi oldu.

“ESKİ İLÇEMİZ DÜZCE'Yİ KASABAYA ÇEVİRDİN! AKP'NİN KALESİNİ TÜRKÜCÜYE KAYBEDİYORDUN! “

Düzceliler’in bir kez daha sabrını zorlayan ifadeler kullanan Başkan Özcan’ın paylaşımı şöyle:

“Düzcelileri severim, sayarım. Ama Düzce'ye herhangi bir katkı vermediğin için böyle polemiklerden medet umar hale gelmişsin @Dr_Faruk_Ozlu

Önce borcunu açıkla, Düzce Belediyesi'ni nasıl batırdığını anlat, ondan sonra bana belediyecilik dersi ver!!!  Seviye konusuna da gelince, sen Belediye Başkan değil, kasabanın şerifi gibi konuşuyorsun. Daha fazla ağzımı açtırma bana, Recep Abin gibi konuşturma...

Whatsapp Image 2024 07 09 At 14.07.30

“ALIRIM ELİNDEN BAK AKÇAKOCA’YI!!”

Sn. @Dr_Faruk_Ozlu Bolu daği adi üstünde

Bolu'nun dağıdır. Akıllı ol derken boşuna demedim!

Artık Bakan değilsin. Eski ilçemiz Düzce'yi kasabaya çevirdin! Bu başarısız hareketlerle AKP'nin kalesi olan Düzce'yi türkücüye kaybediyordun!

Boş gündem oluşturma, işine bak!!

Alırım elinden bak Akçakoca’yı!!”

Whatsapp Image 2024 07 09 At 14.07.37

ÖZLÜ’DEN AKLISELİM SÖZLER: KORKMA, SADECE ÖĞREN VE TAKİPTE KAL.

Duzce Benim Evim 570X420

Bu paylaşımın ardından Başkan Özlü ise şu açıklamada bulundu:

“Tanju Özcan… Senin düşük seviyene inmemek için gerçekten çok çabalıyorum.

Yalnız sendeki bu ‘Akçakoca takıntısını’ çözmeye başladım! Bir ara çık gel bu tarafa. Ama gelirken aracını şoförün kullansın. Anladın sen onu!

Sana bir ara ‘belediyecilik dersi’ vermeyi de çok isterim. Anlamazsın ama belediyeler şehirlerin lokomotifidir. Mesela kasaba dediğin Düzce; Bolu’nun iki katı üretip, 2 milyar dolarla Türkiye’de ilk 20’de ihracat yapıyor. Ayrıca bu kasabanın! nüfusu Bolu’dan 70 bin fazla. 35 bin üniversite öğrencisi ve üretimin dinamosu 5 tane OSB’si var. Ve biz Düzceli kardeşlerimle el ele vererek, tüm bunları son 20 yılda başardık. İşte sen bu yüzden Düzce’ye patolojik bir takıntı besliyorsun, korkuyorsun, stres yapıyorsun. Ama tabii Düzce’den korkmakla sen de haklısın. Korkma, sadece öğren ve takipte kal.

Biliyorum senin kafa bu işlere, ihracata, üretime falan basmaz. Senin aklın başka yerlerde.

“HİÇBİR VATANDAŞIMIZIN İŞİYLE, EKMEĞİYLE OYNAYAMAZSINIZ” “HİÇBİR VATANDAŞIMIZIN İŞİYLE, EKMEĞİYLE OYNAYAMAZSINIZ”

Bırak elimizden herhangi bir şey alma hayallerini de, sen Bolu’ya ne verdin ona bak.”

Editör: Zeki Aşıkoğlu