İkinci döneminde şehri vizyon projelerle kalkındırmayı hedefleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, çalışmalara vakit kaybetmeden başladı. Sık sık devletin zirvesi ile temasta olan Başkan Özlü, son olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ı Ankara’da ziyaret ederek, Düzce’de yapılan çalışmaları aktardı. Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanı Şükrü Karatepe ve üyelerini ise Düzce’de ağırlayan Başkan Özlü, konuklarına Yerel Yönetim Yasası konusunda hazırladığı ayrıntılı sunumu aktardı. Misafir heyete Düzce’nin doğal ve kültürel zenginlikleri de tanıtıldı.

Düzce Belediyesi tarafından ikinci beş yıllık döneme hızlı bir başlangıç yaptığı vurgulanan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün geride kalan hafta gerçekleşen önemli temas ve ziyaretlerine yönelik bilgilendirme yapıldı.  

14090 Ankara Konuklar 4

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ile görüştü

Düzce’de belediye hizmetlerinde sürekli olarak kalite ve verimliliği arttırmak üzere çeşitli projeleri vakit kaybetmeden başlatan Başkan Özlü’nün Ankara’dan destek almayı da ihmal etmediğinin altı çizildi. Hafta başında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile yaptığı görüşme sonrasında Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanı Şükrü Karatepe ve üyelerini davet eden Başkan Özlü’nün heyeti Düzce’de ağırladığı aktarıldı.

ÖZLÜ DÜZCE'Yİ TANIMIŞ; TAŞRA SİYASETİNİ ÖĞRENMİŞ ÖZLÜ DÜZCE'Yİ TANIMIŞ; TAŞRA SİYASETİNİ ÖĞRENMİŞ

Yerel Yönetim Yasası konusunda ayrıntılı sunum yaptı

Açıklamada şunlar kaydedildi: “Mutfak Sanatları Merkezi’nde düzenlenen toplantı ile başlayan yoğun gün, Başkan Özlü’nün Yerel Yönetim Yasası konusunda hazırladığı ayrıntılı sunumu heyete aktarması ile devam etti. Belediyelerin sorumluluk alanları, hizmet içeriği, kapsamı ve kaynakları konularının düzenlendiği yasaların güncellenmesi hususunda gerekçeleri ile bilgiler paylaşan Başkan Özlü, Düzce örneği üzerinden önemli konulardan bahsederek çalışma yapılabileceğini ifade etti.

Konuralp Antik Kenti gezdiler

Daha sonra konukları ile birlikte Konuralp Antik Kenti kazı alanını ziyaret eden Başkan Özlü, burada müze yetkilerinin de aktardığı bilgiler eşliğinde kurul üyelerine 4 yıllık kazı çalışmalarını aktardı. Düzce Belediyesi’nin personel ve lojistik desteği sayesinde gerekli izinlerin alınarak kesintisiz kazı yapıldığını belirttiği alanda 4 önemli tarihi eserin gün yüzüne kavuşturulduğunu belirtti.

Ziyaretler son olarak Akçakoca’da yeni hizmete açılan Düzce Belediyesi iştirak şirketi Beltur işletmesi olan Akçakoca Bey Konakları’nda devam etti. Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Karatepe ve üyeler, Düzce’de ziyaret ettikleri noktalar ve öğrendikleri bilgiler için teşekkür ederken hayranlıklarını dile getirmeyi de ihmal etmedi.”

14089 Ankara Konuklar 9

“Dinlenmenin, kendini yenilemenin en güzel noktası Düzce’dir”

Açıklamada misafirlerine hitap eden Başkan Özlü’nün görüşlerine de yer verildi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin turizm konusunda çok zengin olduğunu belirterek, “30 milyon kadar bir nüfusa hitap ediyoruz. Dinlenmenin, kendini yenilemenin en güzel noktası neresi derseniz, şüphesiz Düzce’dir. Sizleri burada daha sık ağırlamak isteriz. Bugüne kadar yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duydum. İlginiz ve ziyaretiniz için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.