Konuşulmayanların konuşulduğu ‘Yorumluyorum’ programında Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Düzce’de seçimden zaferle çıkan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile AK Parti’den yeniden aday gösterilmeyen ve Çilimli ilçesinde bıraktığı birçok eserle gönüllerde taht kuran eski Belediye Başkanı Muhsin Yavuz’u seçimin kazananı olarak ilan etti. Gerekçesini anlatan Ünsal, Özlü’nün kurumsal, kişisel ve insanlara karşı naif mütevazi haliyle AK Parti’ye yönelik olumsuz dönüşümü yüzde 40’ta tutabildiğini belirtirken, Yavuz’un ise seçime girmeyerek partisine aykırı hareket etmediği için gönüllerde kazananın olduğunu vurguladı.

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu ‘Yorumluyorum’ programında 31 Mart Yerel Seçimleri’nin sonuçları ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Yyhaber-1

Ünsal, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün seçimlerden galip çıkmasıyla, Düzce için yeniden tarih yazılacağının altını çizdi.

“Kurumsal olarak kaybeden AK Parti”

Düzce’de kazananın Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü olduğunu dile getiren Ünsal, nedenini şöyle açıkladı: “Hakkıyla alınan iki tane seçim var. Birisi Düzce merkez, birisi de Gümüşova. ‘Nerede hata yaptık?’ diye kendilerine bakmaları lazım. Bakmazlarsa sayılı gün çabuk gelir. Türkiye'de bu sonuçlar, genel seçimin ayak sesleri. Düzce'de seçimin kazananı Faruk Özlü ve Muhsin Yavuz. Oy oranlarına baktığınız zaman Davut Güloğlu’na giden yüzde 30’a yakın oy AK Parti'nin oyu, Milliyetçi Hareket Partisi'nin oyu, İYİ Parti’nin oyu. Ciddi bir bölümü AK Parti. Faruk Özlü kurumsal, kişisel ve insanlara karşı naif mütevazi haliyle bu kadar olumsuz dönüşümünü yüzde 40’ta tutabildi. Bu seçimin kişisel olarak kazananı Faruk Özlü’dür. Kurumsal olarak kaybeden AK Parti.”

Mmu

“Partisine aykırı hareket etmedi”

Çilimli’de Muhsin Yavuz’un aday olarak yarışa dahil olması halinde seçim sonucunun çok farklı olacağına yönelik değerlendirmelerde bulunan Ünsal, “Muhsin Yavuz ilçesinde dolaylı ve direkt sahada olmakla beraber partisine aykırı hareket etmedi. Etseydi seçimi bitirirdi, orada kazanırdı. Akçakoca’da çıkarma yaptı Ercan Öztürk. Ne oldu sonuç? Demek ki siyaset zamanı değil bugün başlarsa 3 sene sonra anca. Bu gidişat Düzce'de bir dahaki seçimlerde her zaman söylenen 1-1-1 sonucunu ortaya çıkarır. Nüfus ortalaması arttığı zaman AK Parti Düzce'den bir milletvekili çıkaracak seviyeye geldi. Getirdiniz, getiriyorsunuz. Gururdan, kibirden, enaniyetten, vatandaşa tepeden bakmaktan...” ifadelerini kullandı.

Gf-1

GELENLER MANZARAYA HAYRAN KALDI GELENLER MANZARAYA HAYRAN KALDI

“Faruk Özlü, Düzce'de yeniden bir tarih yazsın”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün seçilmesiyle Düzce’nin tarih yazarak şaha kalkacağını belirten Ünsal, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Bu seçimin ve başarının kazananı o kadar çok ki herkesi kazandırmış. Tabii başarının sahibi çok başarısızlığın sahibi az olur. Ben Sadullah Ünsal olarak desteğimi söyledim arkasında da durdum ve duracağım da. Faruk Özlü'nün bugünden sonra Düzce'ye hizmet etme noktasında şu yaşanılan seçim sürecinde yaşanılan bu seviyesiz, bu insani olmayan, ahlaki olmayan, düşmana bile yapılmayacak algılara karşı gerçekten teşvik edelim, 5 yıl faydalanalım. Faruk Özlü, Düzce'de yeniden bir tarih yazsın. Türkiye genelinde AK Parti birçok büyükşehri kaybetti. Biz azız, küçüğüz. Her şerde bir hayır var. Eğer Faruk Özlü gibi bir değeri motive edersek, destek olursak hizmet etme noktasında kırbaçlarsak imkanlar buraya gelir ve Düzce şaha kalkar. Düzce'nin şaha kalkacağı günleri inşallah, Allah bize göstersin. “

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN;