Saha çalışmalarında Düzce Milletvekili Adayları Ercan Öztürk ve Hakan Kuşçuoğlu'nu ifade ederken, “Benim vekillerim” ifadesi kullanan Ayşe Keşir'in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a listenin kefaleti olduğunu ve Düzce’de üç vekil çıkartma çabasını kamuoyu dikkatle izliyor.

AK Parti Genel Merkezi'nde etkinliğini ve gücünü tabana yansıtan Keşir, Aydınpınar köyünde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Yığılca’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la vatandaşları telefonla konuşturarak bu eylemiyle Düzce’nin siyasi iradede tek söz sahibi olduğu mesajı verdi.

Akçakoca’da bir iftar etkinliğinde basınla bir araya gelen Milletvekili Adayı Ercan Öztürk, Ayşe Keşir'le akrabalığı ve Ayşe Keşir'in listeye girmesindeki etkisi yönünde açıklamalarda bulundu.

Ekran Alıntısı-22

“Öztürk, "Ben kendisini Vekil olduktan sonra tanıdım."

Şunu bir açıklığa kavuşturmak istiyorum; Ayşe Hanım’la hiçbir akrabalık, komşuluk veya hemşerilik bağım yok. Ayşe Hanım şimdiye kadar gördüğüm vatandaşın işini birebir takip eden vekildir. Bizzat arar, kendisi. Bir engelli, bir şehit yakını, bir muhtacın işi olduğu için. Bizim Ayşe Hanım’la tanışıklığımız böyle başladı.”dedi.

“Siyaseti İmam Hatip'ten Erbakan hocamla düşünmeye başladım.”

Siyaseti İmam Hatip Lisesi'nden itibaren Milli Görüş Lideri merhum Necmettin Erbakan ile birlikte düşünmeye başladığını ifade eden Öztürk “Bu siyaset konusunda da biz biliyorsunuz şimdiki mevcut il yönetimi merkez ilçe yönetimi eskiden beri arkadaşlarımız. Düzce’de anketler yapılmaya başlanıyor; sahada sokakta telefonla kimi görmek istersiniz falan. Bazı bizim sahada sokakta olduğumuz olan arkadaşlar, ‘Ya Ercan’ı bir düşünsenize’ diyorlar. O arada biz de genelde bizim bazı bürokrat arkadaşlarımızla zaman zaman da bunu değerlendiriyorduk. Bu dönem mi olur bir dahaki dönem mi aslında siyaset düşündüğümüz de bir şeydi. Ben İmam Hatip Lisesi mezunuyum. Biz siyaseti Erbakan Hoca’dan beri düşünüyoruz. Bu mevcut Cumhurbaşkanımız ve Melih Gökçek Belediye Başkanı olduğunda kendilerini birebir hiç görmememize rağmen bizim sanki ailemizden birisi siyaset kazanmış gibi sevinen bir güruhuz. Ruhi Kurnaz Belediye Başkanı olduğunda, ilk çöp arabası İmam Hatip’in bahçesine girdiğinde o camda sevinen el sallayan çocuklardan bir tanesiyim ben.” diyerek yıladır siyasetin içinde siyasi hedef beklentisi ile bugünleri beklediğine vurgu yaptı.