Alevi-Bektaşiliğin fikir öncüsü olan büyük İslam âlimi Hacı Bektaş-ı Veli, Hakk’a yürüyüşünün 752. yılında Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde bulunan ebedi istirahatgahında anıldı.

Hacı Bektaş Veli Anma Etkinliği (5)

“Özümüz Aşktır, Sözümüz Haktır, Yolumuz Birdir”

Bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde “Özümüz Aşktır, Sözümüz Haktır, Yolumuz Birdir.” temasıyla düzenlenen etkinliklerin açılış töreni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla yapıldı.

Düzce’den otobüs kaldırıldı

Düzce Valiliği himayelerinde Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nün çalışmasıyla Anadolu’nun gönül mimarlarından Hacı Bektaş-ı Veli’nin anma etkinlikleri için Düzce’den de otobüs kaldırıldı. Düzce’deki Alevi Bektaşi dedeleri, cemevleri ve dernek temsilcileri ile vatandaşlar Nevşehir’e götürülürken etkinlikler boyunca duygu dolu anlar yaşandı.

İl Müdürü Aynan yalnız bırakmadı

KADIN CİNAYETLERİNE İLİŞKİN BİR ARAYA GELDİLER KADIN CİNAYETLERİNE İLİŞKİN BİR ARAYA GELDİLER

İl Müdürü İlknur Aynan’ın da vatandaşları yalnız bırakmadığı seyahat, Hacı Bektaş-ı Veli’nin manevi huzurunda duaların okunması ile son buldu. Vatandaşlar İl Müdürü Aynan nezdinde manevi hazzın zirve yaptığı bu özel etkinliğe katılmalarını sağlayan tüm devlet görevlilerine minnetlerini iletti.