Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’nun ülkemizde yaşanan son depremler sonrası aldığı önlemler kapsamında bir deprem paneli gerçekleştirdi.

WhatsApp Image 2023-03-17 at 13.21.05

Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu bu panele önemli akademisyenleri davet etti. İlçedeki müteahhitler başta olmak üzere, mühendisler, mimarlar, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

WhatsApp Image 2023-03-17 at 13.21.04 (2)

Panelin açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu;

‘’Öncelikle bizleri kırmayıp düzenlediğimiz Cumayeri Deprem Paneli’ne gelen kıymetli akademisyenlerimize teşekkür ediyorum. Biz deprem konusunda Cumayeri ve Düzce olarak tecrübeliyiz. 1999 yılında yaşamış olduğumuz hem 17 Ağustos Kocaeli hem de 12 Kasım Düzce depremi ayrıca 23 Kasım 2022’de yaşamış olduğumuz fakat Maraş depremini görünce söylemeye bile utandığımız 5.9’luk depremleri yaşadık. 6 Şubat Kahramanmaraş depremi herkesin kendi noktasında bir değerlendirme yapmasını sağladı. Bölgeyi gezip gören biri olarak, orada yıkılmış bir binada vefat eden onlarca vatandaşımızın olduğunu görünce, bu binanın ruhsatının altına imzayı ben atmış olsaydım, bu vicdan azabı ile nasıl yaşayacağımı düşündüm. Depremleri engelleme şansımız yok ama tedbir alma olanağımız var. Herkesin kendince tedbirlerini alarak bu durumu minimum hasar ile atlatmamız gerekiyor.

WhatsApp Image 2023-03-17 at 13.21.04 (1)

Biz de Cumayeri Belediyesi olarak bugün burada ilçemizin geleceğini inşa etmek adına ilk adımımızı atıyoruz. Hocalarımız ile ilçemizin jeofizik yapısı olsun, bina yapıları olsun bir çalışma başlatıyoruz. İnşallah Cumayeri bu çalışmalar ile daha düzenli, daha güvenilir ve yaşanabilir bir şehir olacaktır.’’ dedi.

Panele;

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Murat Utkucu

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ali Silahtar

Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayhan Şamandar

Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Emin Aslan

Emekli Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Hakan Polat katıldı.

Scope Yapı ve Enjeksiyon Teknolojileri Limited Şirketi Genel Müdürü İnşaat Yüksek Mühendisi Rüştü Gökhan Günel’in sunumları vatandaşların soruları hocalarımızın cevapları ile program devam etti.