Şehirlerarası otobüs seferleri düzenleyen otobüs firmaları, Düzce otogarına giriş ve çıkış parası ödememek için terminale girmemesi vatandaşların canını tehlikeye atıyor.

DÜZCELİ HACILAR YURDA DÖNMEYE BAŞLIYOR… DÜZCELİ HACILAR YURDA DÖNMEYE BAŞLIYOR…

Genellikle otogar yakınlarında, yol kenarlarında ya da köprü altında yolcu indir- bindir yapan firmalar, hem yolcuların canının yanı sıra, hem de trafik güvenliğini tehlikeye düşürüyor.

3-274

Otobüs firmalarının, Düzce otogarına girerek, kendilerine ayrılan peronlarda yolcu indir - bindir yapmak yerine, terminal yakınlarında bırakması tepkilere yol açıyor.

0 542 767 1881 numaralı Öncü Haber WhatsaApp ihbar hattına ulaşan bir vatandaş, otogar civarında sıkça yaşanan bu durumun, problemlere yol açtığını belirterek yetkililerden sorunun çözülmesini istedi.

2-362

Vatandaşın araç içi kamerasına yansıyan görüntülerde, otobüslerin trafiğin yoğun olduğu yerlerde indir bindir yaparak, yolcu ve trafik güvenliğini hiçe saydığı görülüyor.

Konuya ilişkin Öncü Haber’e değerlendirmelerde bulunan vatandaş, “Düzce otogar kavşağında yolcu indiren otogara girmek istemeyen firmalar ve şoförler yüzünden problem yaşıyoruz. Emniyete şikayet ettiğimiz halde hiçbir çözüm veya yaptırım yapılmıyor. Sesimizi duyurursanız seviniriz” ifadelerine yer verdi.

Haber: Zeki AŞIKOĞLU