15 Temmuz 2016 yılında Hain FETÖ terör örgütü tarafından kalkışılan hain darbenin halk tarafından tarihe ders verecek şekilde bastırılmasının 7. Yıldönümü bütün yurtta olduğu gibi Düzce’de de coşkuyla kutlanmaya devam ediyor.

Bu çerçevede Anıtpark meydanında düzenlenen etkinliklere Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, AK Parti Milletvekili Ercan Öztürk, CHP Milletvekili Talih Özcan, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

1-78

Program akışında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’da yaptığı konuşmanın ekrana yansıtılması da vardı.

Yaklaşık 30 dakika süren konuşmada Erdoğan, 15 Temmuz 2016 Gecesi yaşananları anımsattığı kısımda Kılıçdaroğlu’nun, tankların arasından geçerek Bakırköy Belediye Başkanının evine gittiği anları da hatırlattı.

MERKEZ CAMİİ’NDE YAPILAN ETKİNLİĞE DÜZCE PROTOKOLÜ KATILDI MERKEZ CAMİİ’NDE YAPILAN ETKİNLİĞE DÜZCE PROTOKOLÜ KATILDI

O sahneyi anlatan Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve CHP’ye sert sözlerle yüklendi. Erdoğan’ın konuşmasının o bölümünde CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’ın vakur duruşu, yüz ifadesinde her hangi bir değişiklik olmadan saygılı bir biçimde konuşmayı dinlemesi kameralara yansıdı.

2-95

Özcan’ın, Partisine ve Genel Başkanına yüklenildiği esnada saygınlığını koruyarak olgun bir davranış sergilemesi, kamuoyunun takdirini topladı.

Erdoğan’ın ağır sözlerle Genel Başkanına ve Partisine yüklendiği anlarda, olgun bir tavırla bunu karşılayan Talih Özcan hakkında vatandaşlar: “Partinin vekili değil, milletin vekili!” yorumlarında bulundu.

3-58

HABER- AHMET ÇELİK

GÖRÜNTÜ- ZEKİ AŞIKOĞLU