Antalya’da düzenlenen 12. YÖREX Fuarına Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) damgasını vurdu. Bu yıl DTSO koordinesinde fuara Düzce iş dünyası ve kamu kurumları ilk defa yoğun bir katılım gerçekleştirdi. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Canpolat, “Düzce ilk defa bir fuara bu kadar kapsamlı ve organize katılıyor” derken, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant ise, “Bu yıl ilk defa Düzce’den çok güzel bir birliktelik oldu ve bize çok büyük sinerji kattı” açıklamalarında bulundu.

Tüm iş dünyasını kucaklayan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın (DTSO) yeni yönetimi, birlik ve beraberlik içinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu birlik ve beraberlik sayesinde, bu yıl Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde 12’incisi düzenlenen YÖREX Fuarında Düzce rüzgarı esti. DTSO’nun koordinesinde organize olan Düzce iş dünyası ve Düzce’nin kamu kurumları, fuara bu yıl ilk defa büyük bir ilgi gösterdi.

canpolat

Canpolat: “Düzce ilk defe YÖREX Fuarına kapsamlı ve organize katıldı”

Fuar ile ilgili izlenimlerini Öncü TV Haber Müdürü Canan Üstüner’e anlatan DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Canpolat, fuarda Düzce’nin stantlarının büyük ilgi çektiğini söyledi. 12. YÖREX Fuarına Düzce’nin ilk kez geniş kapsamlı ve organize katıldığına dikkat çeken Canpolat,  “100 metrekare bir alanda şu anda faaliyet gösteriyoruz. Katılım çok güzel. Ürünlerimiz çok iyi ve iddialıyız. İnşallah güzel ve başarılı bir fuar geçireceğimizi düşünüyorum. Coğrafi işaretli ürünlerimiz var. Başta fındık, bal, bal kabağı, köfte gibi ürünlerimiz mevcut.  Düzce ilk defa bir fuara bu kadar kapsamlı ve organize katılıyor. Turizm İl Müdürlüğü, OSB’ler, İlçe Belediyeleri, Akçakoca TSO, Düzce Beltur olarak burada hep beraberiz.  İlgi çok güzel, biz firmalarla görüştüğümüzde “bu da mı üretiliyor, yetişiyor” dediğimiz ürünlerimiz var. Bizi de şaşırtan ürünlerimiz var. Biz bile Düzcemizi tanımıyoruz.  İnşallah seneye daha güçlü bir YÖREX’te görüşürüz” diye konuştu.  

pazvant-1

Pazvant: “Güzel bir birliktelik oldu”

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant ise Düzce’nin fuarda büyük bir birliktelik yaşadığını vurgulayarak, “Daha önceki senelerde katıldığımız için hazırlanma şeklini biliyoruz. Ama bu sene Akçakoca standı çok daha farklı ve renkli, coğrafi işaretli ürünlerimizin hepsini tanıtıyoruz. Standımız gayet güzel, katılım ve birliktelik gayet güzel. Bütün Düzce bir payda da birleşerek, topyekûn bir Düzce standıyla katılım sağladık. Güzel bir birliktelik oldu ve sinerji kattı, çok ziyaret edilen bir stant oldu” şeklinde konuştu.

HABER: Savaş ARI

Editör: Tuğba Aksoy