5-75Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Asar Deresi’nde hummalı çalışmalar devam ediyor. Dere üzerinde inşa edilecek asma köprü aparatlarının Düzce’ye ulaşması ile köprü bağlama çalışmalarına başlayan ekipler, alandaki düzenlemeleri hızla yürütürken Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de hem işçilere moral desteğinde bulunmak hem de projenin durumunu incelemek üzere Asar Deresi kenarındaki şantiye alanını ziyaret etti. Burada mühendis, şantiye şefi ve işçilerle görüşen Başkan Özlü, köprünün yerleştirilen ilk tabliyesi ve aşamaları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Başlıksız 4-4

Birinci köprü yıl sonuna bitiyor

Köprü imalat ve montajı hakkında konuşan Başkan Özlü; “Asar Deresi Projemiz hızla ilerliyor. İnşallah yıl sonuna kadar birinci köprüyü tamamlamış olacağız. Montaj devam ediyor, burası inşallah Düzce’nin merkezinde, kalbinde çok güzel bir yer olacak.” ifadelerini kullandı.

“Bu hazırladığımız ikinci projedir”

YANGINI HASTANE ÇALIŞANLARI SÖNDÜRDÜ YANGINI HASTANE ÇALIŞANLARI SÖNDÜRDÜ

Asar Deresi Projesinin çok daha erken bitirileceğini ancak süreçte bazı sorunlar yaşandığını aktaran Başkan Özlü açıklamasında şunları söyledi: “Geçmişte burada bir takım mühendislik hesaplamaları bakımından sıkıntılarla karşılaştık ve projeyi iki defa yaptık. Bütün imalatlar tamamlandı artık montaj aşamasındayız. Bahardan itibaren insanlarımız Asar Deresi üstünde dinlenecekler, çay, kahve içecek, sohbet edecekler. Burası gerçekten de bütün vatandaşlarımızın son derece beğenisini kazanacak, şehrimize çok yakışacak bir yer olacak.”