Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Düzce Üniversitesi Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu arasında gerçekleştirilen protokol ile Düzce Ticaret ve Sanayi Odası üyesi işletmelerde istihdam edilen üniversite mezunu çalışanlar ve yöneticilerin ‘‘Üniversite Mezunlarının İstihdama Katılımda İhtiyaç Duydukları Yabancı Dil Becerilerinin Tespiti'' konusunda, görüşlerine anketler ve görüşmeler yoluyla ulaşılması planlanıyor.    
Konuyla ilgili Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık’ı ziyaret eden Düzce Üniversitesi Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Osman Dülger ve Öğretim Görevlisi Zeynep Övdür Uğurlu, projenin kapsamı, alınması beklenen çıktılar ve akademik katkıları hakkında bilgiler verdi. 

fc14d838-c272-44bd-a1f8-a9da206ec4bc
Projeye göre;  Düzce Üniversitesi Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Osman Dülger'in yürütücü, Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Zeynep Övdür Uğurlu'nun araştırmacı olduğu ‘‘Üniversite Mezunlarının İstihdama Katılımda İhtiyaç Duydukları Yabancı Dil Becerilerinin Tespiti'' başlıklı Düzce Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projesi kapsamında, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası üyesi işletmelerde istihdam edilen üniversite mezunu çalışanlar ve yöneticilerin görüşlerine anketler ve görüşmeler yoluyla ulaşılması hedefleniyor. 
İş hayatında yabancı dil ihtiyaçlarına dair anket ve görüşme yoluyla veri toplanmasına ilave olarak iş hayatı temsilcileri, akademisyenler ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla Düzce Üniversitesi Yabancı Dil Öğrenci Çalıştayı düzenlenecek. 
Gerçekleştirilen çalışmaların sonucunda elde edilen araştırma bulgularının ışığında İngilizce öğretim programlarının ihtiyaca yönelik düzenlenmesi ve geliştirilmesine yönelik bir rapor hazırlanacak. 

Editör: Liva Ünsal