Düzce’de yaptığı hayır işleri ile adından sıkça söz ettiren Hacı Hidayet Türkseven tarafından özel gereksinimli bireylerin eğitim almaları için inşa ettirilen ve kendisi ile aynı adı taşıyan Özel Eğitim Uygulama Okulu’ndan bir başarı daha… Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu, “Sürdürülebilir Bahçe Temeli Tarım ve Doğa Uygulamalarının Otizm Spektrum olan Bireyler ve Bireylerin Ebeveynleri Üzerindeki Etkilerinin Değerlendirilmesi – 2” projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

TÜBİTAK 4008 – Özel Gereksinimli Bireylere yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programının ikinci yılında 2023 / 1 çağrı dönemi  kapsamında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Fen Bilgisi Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Naciye Somuncu Demir’in yürütücülüğünü yaptığı proje sonuçlandı. 

Projenin uzmanları arasında Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Talha Aydoğan ile yine aynı kurum öğretmenlerinden Ecenaz Aydoğan, Hacı Bekir Boz ve Muhammet Fatihcan Sürer ve Düzce Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Hakan Özak’ın yer aldığı “Sürdürülebilir Bahçe Temelli Tarım ve Doğa Uygulamalarının,  Otizm Spektrum olan Bireyler ve Bireylerin Ebeveynleri Üzerindeki Etkilerinin Değerlendirilmesi – 2” başlıklı proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun görüldü.

DÜ ÖĞRENCİLERİ HATAY’DA OKUL TADİLATI YAPTI DÜ ÖĞRENCİLERİ HATAY’DA OKUL TADİLATI YAPTI

Whatsapp Görsel 2024 05 15 Saat 17.03.59 71Bc7Dc9

2023 yılında birincisi gerçekleştirilen projeye bu sene de, Düzce Hacı Hidayet Türkseven Özel Eğitim Uygulama Okulu Kampüsü, uygulamaların büyük bir kısmına ev sahipliği yapacak. 4008 Özel Gereksinimli Bireylere yönelik kapsayıcı toplum uygulamaları destekleme programı, çağrı kapsamındaki konulara yönelik özel gereksinimli bireylerde farkındalık oluşturmayı, bu bireylere eğitim ve bağımsız yaşam konularında destek sağlayarak, topluma bütünleşmeyi kolaylaştırmayı, bilimsel uygulamaların yaygınlaşmasını sağlamasını hedefliyor.

Proje kapsamında 2023 / 1 çağrı döneminde Türkiye genelinde 77 ilden toplam 618 proje sunuldu ve 68 proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı. Proje içerisinde 45 eğitmen ve 15 rehber aktif olarak görev alacak.

HABER: Savaş ARI