İçişleri Bakanlığı onayı ile Gizem Bayguş’un yerine Düzce’nin Çilimli ilçesine Kaymakam olarak atanan Furkan Alpay, bugün görevine resmen başladı.

Alpay göreve başlamasından sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün itibarıyla Çilimli Kaymakamı olarak görevimize başladık. Rabbim, hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.

“Makam senin, unvan senin, şan senin, nam senin... 

Sen utandırma Ya Rab.” ifadelerine yer verdi.

Alpay Çilimli’ye gelmeden önce Düzce Valisi Selçuk Aslan ile ilçenin önceliklerini ve stratejilerini görüştü.

İlk köy ziyaretini Hızardere Köyü’ne gerçekleştiren Alpay, cuma namazını da burada kıldı. Kaymakam, namazın ardından köylülerle samimi bir sohbet gerçekleştirdi.

Çilimli Kaymakamı Furkan Alpay kimdir?

1995 yılında Erzurum'un İspir ilçesinde doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Bursa'nın İnegöl ilçesinde tamamladı. 2019 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden, not ortalaması bazında birincilikle mezun oldu. Aynı yıl İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Kaymakam Adaylığı sınavını kazandı. Bursa Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam Refikliği Stajlarını Akçakoca ve Bulancak ilçelerinde, Mülkiye Müfettişi Refakatinde Teftiş Stajlarını ise Giresun ve Adana illerinde tamamlamasının ardından Aydın ilinin Sultanhisar ve Karacasu ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.İngiltere'nin Sheffield kenti, Sheffield Üniversitesinde dil eğitimi aldı.

6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında, yaklaşık 3 ay Adıyaman ilinde görev yaptı. 108. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamladı. Eğitimine Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Kamu Ekonomisi yüksek lisans programıyla devam eden Kaymakam Furkan Alpay, evli olup iyi derecede ingilizce bilmekte.

BIYIK: ŞEHRİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TANITIYORUZ BIYIK: ŞEHRİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TANITIYORUZ

Haber: Nisa Aydın