Düzce Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre, “Türkiye Yüzyılında Uydu ve Uzay Teknolojileri Semineri” Akçakoca Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci, Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Arif Güngör, Akçakoca İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Aykan Gülbahar, protokol üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Program, TÜGVA Akçakoca İlçe Temsilcisi Halil İbrahim İşlek’in açılış konuşmasıyla başladı. TÜGVA’nın her zaman hakkı ve hakikatin yanında olacak, medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa edecek nesiller yetiştirilmesi amacıyla kurulduğunu söyleyen Halil İbrahim İşlek, bu amaç doğrultusunda gençlerin ruhsal, fiziksel, manevi ve akademik gelişmelerine katkıda bulunacak faaliyetler gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

2-215

Açılış konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Türkiye’nin uzay teknolojilerine sahip olmasının ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak bu alanda nasıl bir yol izlenmesi gerektiğiyle ilgili stratejik değerlendirmelerde bulundu.

4-117

Ülkenin aktif olarak yörüngede görevlerini yapan uyduları olduğunu söyleyen Rektör Sözbir, Türkiye’nin hem görüntüleme hem de haberleşme uydusu üreten 10 ülke arasında olduğunun altını çizdi.

Uydu ve uzay teknolojileri alanındaki bilgi ve deneyimleri katılımcılarla paylaşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, yol gösterici açıklamalarda bulunarak konuyla ilgili ufuk açıcı bir konuşma gerçekleştirdi.

3-154

Program, soru-cevap ve TÜGVA Akçakoca İlçe Temsilcisi Halil İbrahim İşlek tarafından Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir’e plaket takdim edilmesiyle sona erdi.

“HALKIMIZ DEĞİŞİM İSTİYOR…” “HALKIMIZ DEĞİŞİM İSTİYOR…”

1-198