Tüm Türkiye, 10 ilde büyük bir yıkıma neden olan, on binlerce kişinin enkaz altında kalarak can verdiği, yüz binlerce kişinin yaralandığı ve milyonlarca kişinin evsiz kaldığı Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem felaketine ağlarken, Düzce Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Düzce Üniversitesi öğrencisi arasında geçen diyalog sosyal medyada infiale yol açmıştı.

Uzaktan ders sırasında Öğretim üyesinin, deprem bölgesiyle ilgili röportaj istediği afetzede öğrencinin, “hocam röportaj yapacak kimse yok, şehir yok zaten" şeklindeki açıklamasına , ‘‘Bırak ya, sanki atom bombası atıldı” ifadeleri sosyal medyada en çok tartışılan konuların başında geldi.

Bunun üzerine harekete geçen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, öğretim üyesi hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Sözbir yaptığı açıklamada, “Bir öğrencimiz ve öğretim üyemiz arasında uzaktan eğitim dersi esnasında gerçekleştiği düşünülen ve sosyal medyada paylaşılan konuyla ilgili Rektörlüğümüz tarafından inceleme başlatılmıştır” dedi.

Soruşturma kapsamında Öğretim Görevlisinin görevden uzaklaştığı belirtildi. 

HABER: Savaş ARI