Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz bu kez, bugüne kadar çözemediği altyapı sorunu ile gündeme geldi. Altyapı sorunu nedeniyle, her yağmurun ardından cadde ve sokakları sular altında kalan Akçakoca’da, bugün etkili olan yağışların ardından, yine aynı manzaralar yaşandı. Akevler ve Çuhallı’da bazı sokak ve caddeler su taşkınları nedeniyle göle dönerken, 9 günlük Kurban Bayramı tatilini fırsat bilip ilçeye akın eden tatilciler, gördükleri manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşadı.

AW924745_04

Turizm kenti Akçakoca’ya hiç yakışmayan bu görüntülerin ardından, her su baskınında sarı çizmelerini ayağına geçirerek ‘Çalışıyorum’ izlenimi vermeye çalışan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a ise ilçe halkı ve muhalefetin tepkisi,  her geçen gün büyümeye devam ediyor.

AW924772_04

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, Yanmaz’a  “Her yağmurda aynı masal, alışılmış görüntü. Başlıklar şu şekilde… "Belediye sahada..!" "Sarı çizmeli Mehmet Ağa sahada...!!" Peki ya sonuç? İlçenin altyapı sorunu var, evet her yağmur sonrası manzara malum. Canlar, sevgili Akçakoca Belediyesi... Alt yapı sorunu çözülmeden, tüm bu olumsuzluklara kafa yormadan, üstüne ne yaparsan yap.  Çukurtarla mevkii, Çuhalı çarşısı her yağmurda aynı. Bir taraftan barajlardaki doluluk oranı artsın diyoruz, bir taraftan su baskınları ile uğraşıyoruz.Karar verin yağmur yağsın mı, yağmasın mı? Kalıcı çözüm üretin, biraz kafa yorun ne yapabiliriz diye. Çözüm , sarı çizmeleri giyip, yağmurun altında ıslanmış, darmadağın olmuş saçlarla fotoğraf paylaşmak olmamalı. Çözüm, fen işleri mühendisleri ile istişareler yapıp mantıklı, kalıcı önerilerini uygulamak olmalı. Süpermen'in telefon kulübesinde kıyafet değiştirmesi gibi, her felaket sonrası sarı çizme tiyatrosuna son verin. Evet, tekrar soruyorum, yağmur yağsın mı, yağmasın mı?” diyerek tepki gösterdi.

HABER: Savaş ARI