Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisinin hazırlayıp sunduğu “Yorumlu-Yorum” Programının son bölümünde Üniversite bölgesinde dönen uyuşturucu ve fuhuş olaylarına dikkat çekti. Bazı, saçını – başını boyatan kart zamparalar ve zengin ailelerinin çocuklarının, Üniversite bölgesini mesken tuttuğunun altını çizen Ünsal, bu konuda yetkililere “Beçi’yi zengin züppelerden ve  kart hovardalardan temizleyin çağrısında bulundu. Bölgede çok büyük boşluğun olduğuna değinen Ünsal, özellikle kart zamparaların Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden gelen kız öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılayarak, ağlarına düşürmeye çalıştığını kaydetti. Ünsal, “Türkiye’nin herhangi bir tarafından gelen kız çocuklarının ihtiyaçlarını görüp, onlardan faydalanan  kart zamparalar var” dedi.

Düzce İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder’in ilk göreve başladığı aylarda Düzce Üniversitesi kampüs bölgesinde bulunan sitelere yönelik başarılı fuhuş operasyonları, Düzce halkının büyük beğenisini toplamıştı. Düzce’de uyuşturucu belası ve fuhuşun en çok döndüğü bölge olarak gösterilen Üniversite bölgesindeki bu tehlikeye Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, kendisine has tarzı ile sunduğu yorumluyorum programında gündeme taşıdı.

“Beçi, kart zamparalar ve zengin züppelerden temizlenmeli”

O BELEDİYEYE MÜLKİYE MÜFETTİŞİ GELDİ, DİDİK DİDİK ARIYOR O BELEDİYEYE MÜLKİYE MÜFETTİŞİ GELDİ, DİDİK DİDİK ARIYOR

Üniversite yerleşkesinin bulunduğu Beçi bölgesinde yeniden bir boşluk oluştuğunu belirten Ünsal, bölgenin kart zampara ve zengin züppelerden temizlenmesi gerektiğini vurguladı. Bu konunun uyuşturucu iletti ve fuhuş konusunda Düzce’nin en ciddi bir problemi olduğuna değinen Ünsal,  “Şimdi bayramlık ağzımı bayram günü açacağım da şimdiden bir adımını atayım. Şimdi Düzce’de Üniversitenin bu memlekete katkısı var mı? Var. Mutlaka vardır. Kafeler dolu, orası dolu, burası dolu ancak bizden aldıkları da var. Şimdi Sayın Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, ilk geldi böyle 3. ve 4.  aylarında veya 5. aylarında tam bilemiyorum tarih olarak. Beçi’de bir operasyon yaptı. Bu birebir tek evler var ya; bu evlere bir operasyon yaptı, gerek uyuşturucu, gerek fuhuş noktasında çok ciddi konulara dokundu bu operasyonlarla. Şimdi, oralarda bir boşluk var. Bu kart zamparalar var,  kart zamparalar Anadolu’dan veya Türkiye’nin herhangi bir tarafından gelen kız çocuklarının ihtiyaçlarını görüp, onlardan faydalanan  kart zamparalar var. Saçını ve başını boyatan,  toplumda da bunlar iyi bilinir. Bu kart zamparalar, burada cirit atmaya başladı. Bir de zengin züppeleri var, bir iyi arabalarla beraber buralarda  ne var? Buralarda  sadece istismar var. Duygu yok, hissiyat yok, samimiyet yok… Sayın Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder’den, o ilk geldiği günlerdeki yaptığı operasyonlardan, bu alanları, günü birlik evlerden ve tek kişilik odalardan ve bu tür işlerden, kart zamparalardan, zengin züppelerinden kurtarmasını istiyoruz.  Bu Düzce’nin çok ciddi bir problemi, ciddiyetinde ciddiyetin de ve bu anlamda artık insanların oraya ne amaçla gittiği, 3 aşağı 5 yukarı belli oldu. Bundan böyle bayramlarda veya diğer zamanlarda biz de ekiplerimizi oraya gönderip, böyle oralarda canlı yayın yapacağız. Canlı yayın yapacağız ki kimlerin orada olduğunu ve ne amaçla orada olduğunu daha sonra izah etsinler, yazık” açıklamalarına yer verdi

Aile devlettir… Aile olmadan devlet olmaz

Düzce’de son yıllarda sayıları giderek çoğalan SPA ve masaj salonlarının yeteri kadar denetlenip, denetlenmediğini ifade eden Ünsal, “Bir de bu geçtiğimiz günlerde bir haber merkezimize bilgi düşmüştü. Bu masaj salonları, masaj salonlarında kadınların çok uygunsuz oturması ile ilgili mahalleli sıkıntılı. Bunlara da, bu memlekette dikkat edilmesi lazım… Ne zaman ki zinayı suç olmaktan kaldırdık, bu memlekette ondan sonra televizyon programlarında adam eşini yani evini terk etmiş, bir tane kendine sevgili bulmuş, sevgilisi eşi ve nikahlı kocası aynı stüdyoda nasıl olacak? Bunu tartışıyorlar, memleket bu hale geldi. Emniyetin, polisin yapabileceği fazla bir şey de yok. Yani son çeyrek asırda, aile kavramımız diye bir kavramımız kalmadı. Aile devlettir, aile devlettir, aile devlettir. Aile olmazsa, devlet olmaz, devlet yıkılır. İnşallah bizim devletimiz şu yaşadığımız günlerde, ailenin güçlendirilmesi konusunda bir takım hatalardan dönüp, bir takım doğrularla bu insanları kavuşturursa, bu milletin, devleti ebedi müddet duygusu daha da güçlenmiş olacak. Zaten güçlü de sağlamlaştırılmış olacak” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

Editör: Liva Ünsal