Anketimizin sonucuna göre ;

Sosyal Yaşam % 47,60
Eğitim % 22,27
Ekonomi (Pahalılık) % 21,83
Asayiş % 6,55
Sağlık % 1,75 dir.

Sosyal Yaşam’ın %47,60 oy alarak birinci sırada olması şaşırtıcı bir sonuç olmadı. Düzce’deki kültürel etkinlikleri, aile bireylerinin birlikte gezip eğlenmek için ihtiyaç duydukları cafe, restaurant, alışveriş merkezi eksiklikleri bu oranın düşmesi için büyük bir çalışma gerektiğini göstermektedir.

Eğitim %22,27 ve Ekonomi, Pahalılık %21,83 ile ikinci ve üçüncü sırayı paylaştı. Yüzdeye vurulduğunda ve Türkiye’nin geneline bakıldığında telafi edilemeyecek durumda olunmadığı, öğretmen açığı problemlerinin çözülerek, kalite ve fiyat ayarlamaları gözden geçirilerek  bu oranın memnun edici hale getirilebileceği anlaşılmaktadır.

Asayiş %6,55 ve Sağlık % 1,75 oranlarıyla yüz güldüren kriterler oldu. Düzce halkının sağlık probleminin en az olması, asayiş açısından rahat olması anketimizin rahatlatıcı sonucu oldu.

İnternet Anketimize gösterilen ilgi, Düzce halkının yaşamını etkileyen kriterlere karşı kayıtsız kalmadığını göstermektedir. Buradan da şu anlaşılmaktadır; Düzce halkı, kurum ve kuruluşları el birliği ile bu oranları düşürerek Düzce’yi yaşanabilirlik sıralamasında ön sıralara çıkartacaktır.