30 Ekim 2023’te ilk hasta kabulünü gerçekleştiren Muncurlu Kadın Doğum ve Çocuk Acil Servisi bugün itibariyle resmi olarak açıldı.

399853445_651843267122505_51688980412978110_n (1)

Düzenlenen açılışa Vali Selçuk Aslan, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce AK Parti Milletvekili Ercan Öztürk, Düzce Belediye Başkanvekili Hüdaverdi Gösterişli, AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, İGM Başkanı Fazlı Koç, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kılıç, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, kurum müdürleri ve sağlık personelleri katıldı.

Vali Selçuk Aslan açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Sayın milletvekillerim, kıymetli hanımefendiler, değerli mesai arkadaşlarım bugün bir güzelliğe imza atmak için buradayız. İçinde bulunduğumuz sağlık kampüsümüz, 1999 depremi sonrası ilimize hizmet vermeye başladı. Uzun yıllarda Düzce'mizin sağlık ihtiyacını çözüm ortağı olmuş devamında Düzce'mizin ihtiyacı büyüyünce şehir merkezindeki hastanemiz inşa edildi.

Düzce'miz hızla büyüyen her geçen gün nüfusu artan dinamik bir vilayet. 2 buçuk aydır buradayım. Edindiğim gözlem, yaptığım okumalar bu sosyal ekonomik dinamiği tahlil ettiğimizde, önümüzdeki 10 yıl içerisinde toplam nüfusu 550 bini görecek bir Düzce görüp buna göre de alt yapımızı hazırlamak sorumluluğundayız.

399768133_651843440455821_7224483101372057482_n

Şehir merkezinde Düzce Atatürk Devlet Hastanemiz güzel ve modern bir hastane ama burası da hakikatten çok değerli bir yatırım. Boşta bırakılmamalıydı. Kadın Doğum ve Çocuk ünitelerimizi ek binamıza kaydırdık. Orada elde edeceğimiz kapasiteyi de Düzce halkımıza farklı sağlık alternatifleri sunmak noktasında çalışmalar devam etmekte. Bu kampüsümüzde geçen yıl tadilat yenileme çalışmaları da başladı. Ağustos ayı içerinde tamamlandı ve 30 Ekim gününde de hasta kabulümüz başladı.

399844688_651843220455843_6471679363674200654_n

Geçen 1 hafta neticesinde buradaki aksamaları nedir vatandaşlarımızın beklentileri nedir bunları gördük. Bunları da kendimize ödev olarak aldık, bunları da en seri şekilde ulaşım noktasında koordinasyon noktasında belli talepleri ajandamıza aldık. Bunları da hızlı bir şekilde giderme noktasında gayretlerimiz söz konusu.

Sayın milletvekillerimize, Sağlık Bakanlığımıza, İl Sağlık Müdürlüğümüze ve son paydaşlara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Düzce açısından önemli bir hizmet, Allah yokluğunu vermesin, muhtaç da etmesin diyorum. Düzce için sağlıklı olsun, sağlık getirsin diyorum.”

Ak Parti Genel merkez Kadın Kolları başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir şöyle konuştu:

“Düzce büyüyen bir şehir. Özellikle göçlerle büyüyen bir şehir. Doğal olarak sağlık ihtiyacımız artış gösteriyor. Vatandaşlarımızın ihtiyacı, kadın doğum ve çocuk acili açılması konusunda uzun zamandır çalışmalarımız vardı. Sayın Bakanımızın ve Müdür Beyin ciddi bir uğraşı oldu. Projede bu hizmetlerin yapılmasıyla ilgili talimatları oldu. Bugün de açılışımızı yapıyoruz.

Bir yandan da sağlıkla ilgili ihtiyaçlarımız var. Hastane binamızın yanındaki ormana ait arazinin, şehir hastanesi kampüsü olmasıyla ilgili ilk önemli adımı attık. Sağlık bakanlığımıza, sağlık tesisi olarak dahil oldu. Proje süreci bir müddet sürecek. Orta ve uzun vadede hastanemizi kampüse çevirmek istiyoruz.

Kanser tedavisi ile ilgili önemli adımı atmıştık. Gama kamera getirmiştik. O da kuruluş aşamasında. Tedavi araçlarının kurulumu da zaman alıyor. Yeni bir pet cihazının gelmesiyle ilgili sürecimizde başladı. Cihazların kullanım oranına bağlı olarak, yeni hizmetlerimizi de getireceğiz. Bu cihazlar milli servet açısından önemli araçlar. Bu yüzden ihtiyaç durumuna göre yenilerinin eklenmesi konusunda bakanlıkla görüşmelerimizi sürdüreceğiz.

Burada görev alan sağlık çalışanlarına da teşekkür ediyorum. Onlara hep ihtiyacımız var. Özellikle bunu pandemi döneminde hissettik. Acil servis hizmetinin ne kadar yoğun olduğunu biliyorum. Onlar ciddi fedakârlık yapıyor. Bütün sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”

AAAAADCFBERJHFG

Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk şunları söyledi:

“Düzce'nin bir eksiğinin giderilmesi için bir aradayız. Bu eksik kamuoyunun da çok yakından hissettiği bir eksiktir. Bu arada her devrin insanı olan sağlık çalışanlarının çabası gayretiyle açılış aşamasına da geldik. Bu hizmetin eksikliğini bugün gidermiş olacağız. Ben bu vesile ile buranın açılışında emeği geçen sayın başkanımız başta olmak üzere Sağlık Müdürümüze ve sağlık çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Düzce’ye sağlık anlamında yeni yatırımlar yeni bölümler açılacağından da hiçbir şüphem yok.”

Açılışın ardından Vali Aslan ve Protokol üyeleri, Muncurlu Kadın Doğum ve Çocuk Acil hastanesini gezerek incelemelerde bulundu.

Hastalarla ve yakınlarıyla bir süre sohbet eden Vali Aslan, Hastanede bulunan küçük çocuklara balon hediye ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Öte yandan, hizmet süresi boyunca meydana gelecek eksikliklerin de takip edilerek giderileceğini kaydeden Vali Aslan, Düzce’de sağlık hizmetlerinin devam edeceğini vurguladı.

Editör: Liva Ünsal