31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen CHP’li Fikret Albayrak’ın, Akçakoca ilçesindeki etkisi görülmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda deniz suyuna karışan lağım suyu kaynaklı kolibasil bakterisi nedeniyle kaybedilen plajlardaki 3 adet mavi bayrağı, önümüzdeki yıllarda geri kazandırmak için çalışmalarına ağırlık veren Başkan Albayrak’ın talimatıyla belediye çalışanları ilçe merkezinin dört köşesinde çalışma yapıyor.

Önümüzdeki Kurban Bayramı ve yaz sezonuna en iyi şekilde hazırlanan ilçenin, belediye ekiplerinin çalışmaları ile eski günlerine geri dönmek istiyor. Akçakoca Belediyesi tarafından özellikle sahil bandı ve plajlarda yürütülen temizlik çalışmaları, ilçe sakinlerinden tam not alırken, Belediye Başkanı Fikret Albayrak’ın talimatıyla bu tür çalışmaların sezon boyunca devam edeceği öğrenildi.

Belediye Başkanı seçilmesinin ardından yaptığı çalışmalar ile ilçe halkının dikkatlerini üzerine çeken Albayrak’ın, lağım sularının denize karışmaması için de arıtma tesisinde çalışma yapacağı belirtildi.

ÖNCÜ HABER HACLA ALAKLI MERAK EDİLEN HER KONUYU UZMANINA SORDU ÖNCÜ HABER HACLA ALAKLI MERAK EDİLEN HER KONUYU UZMANINA SORDU

Her yıl binlerce turist ağırlayan Akçakoca’nın bu yıl turizm sezonunda büyük hareketlilik yaşanması bekleniyor.

HABER: Savaş ARI