Düzce Merkez Fatih Mahallesi’nde bulunan Fehmi Öney Sevgi Evi, Devlet himayesindeki çocukların aile sıcaklığını yaşamaları için hayata geçirdiği yeniliklerle takdirleri topluyor.

IMG_5908

Geçtiğimiz aylarda Hemdem Cafe Projesini hayata geçirerek bünyesindeki çocukların sosyalleşmelerine ciddi katkı sağlayan kuruluş, Cafenin yanısıra kuruluşun bahçesine Evcil Hayvanat Bahçesi ve Saklı Bahçe ismini verdiği kış bahçesi inşa etti.

IMG_5914

Saklı Bahçe ve Evcil Hayvanat Bahçesi için yapılan açılışa Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Ak Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, Kurum Müdürleri ve davetliler katıldı.

IMG_5911

Milletvekilliği görevinden önce Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yapan Ercan Öztürk’ü gören kurum himayesindeki çocuklar, yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

IMG_5903

Kendisine koşup sarılan çocuklarla bir süre sohbet eden Öztürk, ihtiyaçlarını sorarak çözüme kavuşturdu.

IMG_5920

Kurdele kesimiyle açılışı yapılan alanların ardından Kurum içerisinde bulunan Hemdem Cafe’ye geçilerek teşekkür programı düzenlendi.

IMG_5934IMG_5930IMG_5925

Öncü Haber Mikrofonuna konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Ercan Öztürk şunları söyledi:

“Emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımız için yapılacak, her türlü hizmetin ve katkının, her zaman minnettarı oluruz. Bizim için, çocukların mutluluğu için harcanan her emek kutsaldır ve kıymetlidir. Burasıyla birlikte, Düzce’de Aile Müdürlüğü’ne bağlı 3 tane daha çocuk kuruluşu var.

IMG_5939

Bunlarla alakalı yapılacak olan her türlü katkıya, “Kurum adına” açık olduklarını iletmek isterim. Bize göre, önemsemediğimiz ve küçük olan şeyler, bu çocukların mutluluğu için çok önemli dolayısıyla imkânı olan arkadaşların, buraya katkıda bulunmasını bekliyoruz. Bunu iş olarak görmemek lazım, eminim ki buradaki arkadaşlarım da böyle bakıyorlar. İnsana hizmet eden bir kuruluşta çalıştık, onları kendi çocuklarımız bildik. Bağımızı koparmadık, bizi mutlu eden şeyler bunlar.”

Haber – Ahmet Çelik

6 AYDA TAMAMLANARAK HİZMETE AÇILDI 6 AYDA TAMAMLANARAK HİZMETE AÇILDI

Kameraman – Zeki Aşıkoğlu