Düzce'de zehirle mücadele kararlılıkla devam ediyor. Bu kez 3 aydır jandarma takibinde olan uyuşturucu satıcısı düzenlenen operasyonla yakalandı.

Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda Düzce İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekipleri, yasak olmasına karşılık ikametinde kenevir bitkisi yetiştirdiği ihbar edilen H.Ç. (42)'yi teknik ve fiziki takibe aldı. 3 ay süreyle anbean takip edilen şüphelinin yakalanması için 15 Haziran Perşembe günü saat 12:30 sıralarında düğmeye basıldı.

Gölyaka İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ile birlikte şahsın Gölyaka'nın Sarıdere Köyü'nde bulunan ikametine düzenlenen operasyonda uyuşturucu madde ticareti yapan H.Ç. gözaltına alındı. Evinde yapılan aramada 2 fişek halinde 3 gram metamfetamin, kurumaya bırakılmış 10 gram kubar esrar maddesi ve boyları 5 ile 70 cm arasında değişen, saksılara ekilmiş 6 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Yakalanan H.Ç. jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Öte yandan aynı soruşturma kapsamında şüpheli H.Ç.'den uyuşturucu madde temin ettiği belirlenen ve üzerinde 1 gram metamfetamin ele geçirilen 1 şahıs hakkında "Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Bulundurmak" suçundan adli işlem yapıldı.