Olay dün akşam saatlerinde Karaca Mahallesi Karaca sokak üzerinde bulunan bir apartman dairesinde meydana gelmişti. . İddiaya göre, Düzce Adliyesi’nde mübaşir olarak görev yapan Serhat E., kardeşi Mithat E'nin boşanma aşamasındaki eşi Esra E’nin evine çocukları görme bahanesi ile gitmişti. Eve giren Serhat E. ile Mithat E, yanlarında getirdikleri çivili olduğu öne sürülen kalaslarla küçük çocukların gözü önünde aile bireylerine saldırdı.

Olayın ardından kaçmaya çalışan 2 şahıs, polis ekipleri tarafından gözaltına alınarak, işlemleri için Düzce Şehit Çatana Polis Merkezine götürüldü. Mübaşir ve kardeşi, emniyetteki işlemlerinin ardından bugün Düzce Adliyesi’ne sevk edildi. Gözü dönmüş 2 kardeş Düzce Adliyesi’nde çıkarıldıkları mahkemece Adli Kontrol Şartı ile serbest bırakıldı.

Serbest kalır kalmaz Tehdit içerikli mesaj

Saldırganlardan Mithat E, serbest kalır kalmaz boşanma aşamasındaki eşi ile ailesine yönelik tehdit içerikli bir paylaşım yaptı. Asker yoklama kaçağı olduğu iddia edilen Mithat E, kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden,  “Düzce Adliyesi bugünü bir atlatayım; unutmak mı? Kendi adı mı unutmazsam Düzce sokaklarında etek giyip gezmezsem namerdim. Sana sözüm olsun hayat”  paylaşımını yaptı.

cats-27

Aile tedirgin…

Dün akşam evlerine yapılan saldırıda yaralanan Mithat E’nin boşanma aşamasındaki eşinin babası İbrahim Kınay ise Öncü Haber Merkezine yaptığı açıklamada can güvenliklerinin olmadığını söyleyerek, “Ben kendi canımı düşünmüyorum, kızımın hayatından endişe ediyorum. Serbest kalır kalmaz kızıma ve bize karşı tehditler savuruyor sosyal medya üzerinden. Biz adalet istiyoruz. Sayın Valim, sayın Cumhuriyet Başsavcım, ne olursunuz bir kadın cinayeti daha işlenmeden sesimizi duyun” ifadelerini kullandı.

İbrahim Kınay ayrıca, damadı ve abisinin kendilerine "Bizim kolumuz uzun, bize birşey yapamazsınız" şekinde kızına ve ailesine yönelik tehditler savurduğunu öne sürdü. 

KAÇAKÇILIĞA GEÇİT YOK KAÇAKÇILIĞA GEÇİT YOK

HABER: Savaş ARI