Enver Paşa komutasında 102 yıl önce gerçekleşen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen askerlerimizi anmak için bugün Düzce’de yüzlerce kişi şehitliğe yürüdü. 

Sarıkamış’ta donarak hayatını kaybeden şehitlerimiz harekatın 102’inci yılında Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından hazırlanan programla anıldı. Program kapsamında Düzce Belediyesi önünde başlayan ve Düzce Şehitliği’nde son bulan bir yürüyüş düzenlendi.Şehitlerimizi anmak amacıyla düzenlenen programa İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Müftüsü Selami Emen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Kudret Koz, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri, okul müdürleri, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı. Düzce Belediyesi önünden yürüyüşe geçen kalabalık, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” şeklinde sloganlar eşliğinde Düzce Şehitliği’ne ilerledi.


Burada şehitlere saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Cedidiye Camii Müezzini Bayram Çotur, Kuran’ı Kerim Tilaveti’nde bulundu. Daha sonra İl Müftüsü Selami Emen eşliğinde şehitlerin ruhuna dua edilmesi ile anma programı sona erdi.