Seçmenin nabzını tutan Öncü Haber ekibinin yerel seçimler öncesinde son durağı Çilimli ilçesi oldu. 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den belediye başkanı seçilen ve 15 yıllık görev sürecinde başarılı bir yönetim sergileyerek ilçe halkının gönlünde taht kuran mevcut Belediye Başkanı Muhsin Yavuz’un tekrar aday gösterilmediği ilçede Öncü Haber ekibinin sorularını yanıtlayan vatandaşların bir bölümü AK Parti’nin adayı Yılmaz Yıldız’ın seçileceğini ön görürken, bir kısmı da MHP’nin adayı İsmail Bayrak şanslı görüyor.

4-145

İşte Çilimli halkının 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili öngörüleri:  

“Benim kararım İsmail Bayrak’tan yana”

İsmail Hakkı Akgümüş: İsmail Bayrak’ı öneriyorum ben. Küçüklüğümüzden beri tanırız severiz kendisini gerçekten, vaatlerine biz gerçekten inanıp düşünüyoruz. Bu şekil yani benim kararım İsmail Bayrak’tan yana.

“Yılmaz Yıldız’ı öngörüyorum”

Muhlis Can: “Yılmaz beyi öngörüyorum

ÖZLÜ ADAMDIR, SÖZÜNDEN TUTULUR ÖZLÜ ADAMDIR, SÖZÜNDEN TUTULUR

3-192

“Medeni bir seçim olacak, Çilimli kazanacak”

Hüseyin Çelebi: İki isimde çok değerli çok güzel bu sefer gerçekten Çilimli kazanacak. İsim çok önemli değil kim kazanırsa kazansın, bizim için hiç fark etmiyor. İki değerli isim var, çok güzel, medeni bir seçim olacak Çilimli kazanacak

“İsmail Bayrak’ı şanslı görüyorum”

Uğurcan Şahin: İsmail bayrak. yani adam sözünün eri, çalışkan adam severiz abimizdir Çilimli’mizin. Onu görüyorum ben, başka yapabilecek var mı bilmiyorum, sanmıyorum yapabileceklerini İsmail Bayrak.

“Muhsin başkan olsaydı, iyi olurdu”

Cengiz Günal: Yılmaz Yıldız, yani Muhsin başkanda olsa iyi olurdu iyi insanlar. Muhsin zaten Çilimli’yi güzelleştirdi. Yılmaz’ı görmek istiyoruz. Yaptıkları belli yani Çilimli’yi gerçekten on numara yaptı o konuda memnunuz Muhsin başkandan.

“Çilimli’de İsmail Bayrak kadar efendi insan yok”

Mehmet Çelebi: Ben İsmail BayraK’ı çocukluktan beri tanıyorum, kardeşlerini tanıyorum. 4'ü birden hepsi Çilimli’de, o kadar efendi insan yok. Ben İsmail Bayrak’ın daha iyi yapacağına inanıyorum.

2-261

“Yılmaz Yıldız’ın Belediye Başkanı olmasını istiyorum”

Ahmet Yıldız: Yılmaz Yıldız, şuan da adayımız onun olmasını isteriz.

“Hayırlısı kimse o başkan olsun”

İsmail Konuralp: Artık seçimde belli olur zaten fazla ayrıştı. Millet hayırlısı kimse o olsun başka yapacak bir şey yok.