AK Parti Düzce Milletvekili Aday Adayı Erkan Seçkin ve Düzce’nin tanınan simalarından Zekeriya Korkmaz, Düzce Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Aynı zamanda Düzce Gazeteciler Cemiyeti’ne sponsorluk desteği de veren Seçkin, yeni yönetime başarılar dileyerek “Gazetecilerin bir arada olması Düzce’nin lehine olacak bir durum. Bu durumda hem iş insanları hem siyasiler hem de Düzceliler kazanacaktır. Ben yıllardır siyasetle uğraşan ve hâlen savunma sanayi alanında faaliyet gösteren bir şirketin üst düzey yöneticiliğini yapıyorum. Bu bir mücadele, bir yarış. Bu mücadele ve yarış sonunda bize milletimize hizmet etme şansı tanınırsa, bizde Düzce’mize hizmet etmek istiyoruz. Edindiğim tecrübeleri Düzce’ye yansıtacağım. Bu benim üçüncü aday adaylığım. Mutluyum, gururluyum. İnşallah bu aday adaylığı süreci adaylığa dönüşür. Küçük yaşta başladığım siyasi hayatıma inşallah milletvekilliği ile taçlandırmak istiyorum. Yapacaklarımı ben biliyorum. Ankara’yı tanıyorum, siyaseti tanıyorum, bürokrasiyi tanıyorum. Devleti tanıyorum. İnşallah bu avantajlarımı Düzce’ye döndürmek için elimden geleni yapacağıma inanıyorum” dedi.

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İslam Keleş ise Seçkin’e başarılar dileyerek ‘Biz cemiyet olarak başarılı her insanın arkasında olmaya devam edeceğiz. İnşallah Düzce için başarılı ve güzel hizmetler yaparsınız” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-03-22 at 16.41.21

Erkan Seçkin Kimdir?

1972 yılında Düzce’de dünyaya gelen Erkan Seçkin, ilk, orta ve lise eğitimini Düzce’de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne gitti. Eş zamanlı olarak Costa Rica İşletme Üniversitesi’nde İş Yönetimi lisans eğitimini tamamladı. Siyaset hayatına 1996 yılında Anavatan Partisi’nde Gençlik Kollarında başlayan Seçkin 1997’de Düzce İlçe Gençlik Kolları İlçe Başkanı, 1998’ de Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı olarak atandı. 2001 yılında Gençlik Kolları Genel Başkan Vekilliği’ne akabinde Anavatan Partisi’nde 2002’de Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevi ile birlikte MKYK Üyeliği Teşkilat, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulundu. 2007 yılında Demokrat Parti’nin Düzce 1. sıra Milletvekili Adayı gösterilen Seçkin, seçim sonrasında Demokrat Parti’nin Genel İdare Kurulu Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı görevlerinde bulundu. Aktif siyasete kısa bir ara veren Seçkin, 2015 yılı itibariyle Ak Parti’de siyasete yeniden başladı. 2015 ve 2019 Genel Seçimleri’nden Düzce Milletvekili Aday Adayı olan Seçkin, siyasetin yanı sıra iş hayatında birçok firmada yöneticilik yaptı. Başarılı bir iş insanı olan Seçkin, Savunma Sanayii Teknolojileri’nin önde gelen kuruluşlarından olan ve 5 ülkede ortaklığı bulunan, 60 ülkeye ihracat yapan iş makinaları alanında da 16 bin  adet yedek parça üretimi bakımından  dünyanın en büyük 3. tedarik firması olan ASSAN ASP’de Genel Koordinatör olarak görev yapıyor.  Seçkin aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik ve başkanlık yapmıştır. Düzcespor yönetiminde Başkan Vekili olarak da görevine devam etmektedir.