Düzce 1 yıl aradan sonra yine sel felaketi ile karşı karşıya geldi. Akçakoca, Cumayeri, Gümüşova ve Gölyaka ilçelerine bağlı bazı köylerde, su taşkınları ve sel olurken, bazı köy yollarında heyelanlar meydana geldi. Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım köyünde ise, bir köprü sel sularına dayanamayarak yıkıldı.

CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan’da bazı bölgelerde yaşanan sel ve su taşkınları haberini alır almaz hemen sahaya indi. Selin vurduğu Akçakoca İlçesine bağlı Esmahanım Köyü’nde incelemelerde bulunan Özcan, selzede vatandaşlarla da bir araya geldi.

“Çok acil buraya önlem alınması gerekli”

A'DAN Z'YE GELİN ÇEYİZİ HAZIRLIYOR A'DAN Z'YE GELİN ÇEYİZİ HAZIRLIYOR

3-49

Yıkılan köprünün önünde selzede vatandaşların sorunlarını dinleyen Özcan, “Vatandaş bu köprüyü kendi emeği ile yapmıştır. 2019 yılında yapılan köprü, hemen yüz metre ileridedir. Bugüne kadar bu köprü yapılmamıştır.

1-61

Köprü dün akşam yağan yağmurlardan sonra, ön ayağından gitmiştir. Vatandaş kendi imkanlaraya bir araya getirip, kendisi yapmıştır. Bununla ilgilenirlerse iyi olur diye düşünüyorum. Yol kapanmıştır burada şu anda, yol yok.

2-76

Özel sektörün makineleri çalışıyor, beton döken firmanın sahipleri ama Devlet Su İşleri (DSİ) burada yok, biz görmüyoruz. Çok acil buraya önlem alınması gerekli” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI