Toplantıya katılan AK Parti Düzce Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, sandık güvenliğinin önemine vurgu yaptı. AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Demokrasilerde sandık namustur. Aynı zamanda sandık milli iradenin yıkılmaz kalesidir.’ Sözlerini hatırlatarak, “Bizler de liderimizin gösterdiği bu yolda sandıklarımıza sahip çıkarak, liderimizin emanetine leke sürdürmeyeceğiz” diye konuştu.

b5d1bdb0-4765-4bf5-8e79-174cb01712f7

AK Parti Düzce’de bugün yapılan AK Parti Mahalle Başkanları Sandık Yönetim Kurulu Üyeleri Toplantısı ile 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinin startını verdi. Toplantıya AK Parti Düzce Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, MKYK Üyeleri Neslihan Ay ile Ayla Gündoğmuş katıldı.

842b6d8a-a966-4f1d-802a-b66e3cb4cef0 (1)

Yılmaz: “AK Parti’nin neferi olmaktan dolayı büyük gurur yaşıyorum”

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Şulenur Kubilay Yılmaz, AK Parti’nin neferi olmaktan dolayı büyük gurur yaşadığını belirtti. AK Kadınlar olarak 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Genel seçimlerine hazır olduklarını ifade eden Yavuz, çalmadık kapı, dolaşmadık cadde ve sokak bırakmayacaklarını dile getirdi.

13c345dd-f633-4126-b672-4b21e472f0aa

Şengüloğlu: “Liderimizin emanetine leke sürdürmeyeceğiz”

“Bu kalabalığı birçok siyasi partinin il kongrelerinde sağlayamıyor” diyerek salonda yaşanan coşkuya dikkat çeken AK Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu’da seçimlerde sandık güvenliğinin öneminde vurgu yaptı.

513e3ec2-7db7-4ab1-9970-e9f120457e9e-1

Şengüloğlu,  “Biliyorsunuz ki AK Parti, tüm kadrolarından, genel merkezden ve sandık kurullarına kadar, kadınlara en çok yer veren AK Parti’dir. Ortaya koyduğumuz büyük ve güçlü Türkiye misyonunda, bu uğurda eşinden, çocuğundan, işinden fedakârlık gösterip, bu misyona katkısı olan kadınlarımızın sayesinde 20 yıllık iktidarımızdaki başarısını yakaladık. Sokak – sokak, hane  - hane yaptığınız çalışmalarda kurduğunuz gönül köprüsünde her birisinde ilmek ilmek dokuduğunuz emek var, sevgi var, saygı var. AK Parti bugünlere, böyle bir anlayışla geldi hamt olsun. Yarınlara da bu anlayışla gelmeye devam ediyor. Bugüne kadar yaptığımız her yenilikte, her eser de ve hizmette, yürüttüğümüz her çalışmada, hanımlarımızın bizlere vermiş olduğu güçle sürekli daha ileriye adımlar attık. Özgürlükler adına yaşadığımız her türlü mağduriyeti, biz sizlerle çözüme kavuşturduk. Asırlardır hayalini kurduğumuz hayal gibi görünen nice yenilikleri biz sizlerle gerçeğe dönüştürdük. İnancından dolayı dışlanan, kılık ve kıyafeti nedeniyle mağdur edilen nice kadınlarımızın, nice insanımızın hakkını biz sizlerle birlikte teslim ettik. Bizim için, en çok dikkat etmemiz gereken yer, sandıklarımızdır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi; ‘Demokrasilerde sandık namustur. Aynı zamanda sandık milli iradenin yıkılmaz kalesidir.’ Bizler de liderimizin gösterdiği bu yolda sandıklarımıza sahip çıkarak, liderimizin emanetine leke sürdürmeyeceğiz” dedi.

Keşir: “Kadınlarımızın sesi daha gür çıkıyor”

fc30a8c0-17ae-48d9-89cd-1e19d048c364

AK Parti iktidarı döneminde siyasetten iş dünyasına kadar birçok alanda kadının gür sesisinin çıktığını kaydeden Ayşe Keşir ise, “Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın hanımlar için açtığı yolda hızla ilerliyoruz. AK Parti döneminde siyasetten, iş dünyasında kadar her alanda kadınlarımızın sesi daha gür çıkıyor.   Bugün KOSGEB’den destek alan kadın girişimcilerin oranı kaç biliyor musunuz? Yüzde 41… Yine İŞKUR’un kadın girişimci programları var, işe katılımız ve istihdamı destekleyen, bu programlardan da faydalananların yüzde 49’u kadın. Hani bizleri eleştirenler var ya; ‘kızları evlere kapatıyorsunuz, kızları okutmuyorsunuz, kızları iş hayatına sokmuyorsunuz’ diyenler Tıp Fakültelerine Üniversitelere başları kapalı olduğu için kızlarımızı almadılar, işyerlerine başı kapalı olduğu için savunmalarını alıp iş akitlerini fes edenler, gelecekler bu salonlardaki kadınları görecekler. Bu toplantının en önemli amacı seçimlerdeki sandık güvenliği. Bu yüzden sandıklarımıza sahip çıkacağız. Bu konuda hepinize çok önemli görevler düşüyor.” ifadelerini kullandı.

d0cb4d59-ff76-4917-ab8a-6c83f986d922

Program sonunda, bugüne kadar AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı’nda görev alan isimlere plaket takdim edildi.

HABER: Savaş ARI