Hıdırellez Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de coşkuyla kutlanıyor. Bu kapsamda Bahçeşehir Yeşil Vadi’de, Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi tarafından hazırlanan Hıdırellez Şenlikleri birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. 

Whatsapp Image 2024 05 06 At 17.25.42 (2)
Hıdırellez Şenliklerine Düzce Valisi Selçuk Aslan, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk’ün yanı sıra kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Düzenlenen etkinliklere katılan vatandaşlara ip atlama, tenis gibi sportif faaliyetlerinde bulundu. 

Whatsapp Image 2024 05 06 At 17.25.42 (3)
Katılan vatandaşlara yemek ikramlarının yapıldığı etkinliklerde, Hıdırellez’in simgesi olan ‘Hıdırellez Ateşini’ Vali Aslan, beraberinde bulunan protokol üyeleri ve vatandaşlarla beraber yaktı. Ardından alanda bulunan stantları gezen Vali Aslan, kurumların personelleri ile bir araya geldi.

ÖZLÜ DÜZCE'Yİ TANIMIŞ TAŞRA SİYASETİNİ ÖĞRENMİŞ ÖZLÜ DÜZCE'Yİ TANIMIŞ TAŞRA SİYASETİNİ ÖĞRENMİŞ

Whatsapp Image 2024 05 06 At 17.25.42
Şenlikte konuşan Düzce Valisi Selçuk Aslan Hıdırellez Bayramını bir umut olarak gördüğünü dile getirerek şu ifadelere yer verdi; ‘Hıdırellez bayramı tüm toplumlarda önemli bir kültürdür. Burada bulunan belli yaş üstü çocukluğunda bu geleneği cıvıl cıvıl yaşamış insanlar. İnsanların kadimden bugüne baharın gelişini, yeni umutların, temennisini yansıtan kısaca bir umut.’

Whatsapp Image 2024 05 06 At 17.25.43 (2)
AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ise şunları söyledi; ‘Türk Töresi’nde çok uzun zamandır kutlanan, Hıdırellez Şenlikleri vesilesiyle bizi bir araya getiren herkese şükranlarımı sunuyorum. Baharın gelmesiyle birlikte, İnşallah Düzce’de bu etkinlikle başlayarak, birçok etkinliğin arkasından geleceğine inanıyorum.’