Düzce’de kadın girişimciliğine ve istihdamına katkı sunmak amacıyla Düzce Valiliği koordinasyonunda İl Özel İdaresi tarafından kurulan Kadın Emeği Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren, Düzce Tarım Kadın El Sanatları Üretim ve İşletme Kooperatifi, el emeği ürünlerin üretilmesi ve unutulan mesleklerin yaşatılması noktasında çalışmalarına devam ediyor.

T5-1

Merkez bünyesindeki kooperatiflerin çalışmalarını yakından takip eden ve destek veren Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Roman vatandaşların kültürel mirası olan “sepetçiliği” yaşatma, geliştirme, istihdam sağlama ve genç nesillere aktarma için kurs düzenleyen Düzce Tarım Kadın El Sanatları Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin üyeleri ile bir araya geldi.

T4-1

AB Gelişime Giden Yolda El Ele projesi kapsamında finanse edilen Sepetçilik Kursu’nu ziyaret eden TSO Başkanı Bıyık, proje yetkililerinden bilgiler aldı.

T3-3

Geleneksel sepet üretimi ve sepetlerin çeşitlendirilip ekonomiye katma değer sağlayacak ürünler olarak yeniden canlanmasının önemine işaret eden Bıyık, hem bu işi yapan Roman vatandaşlara hem de ilin ekonomisine katkısı olacağını ifade etti.

T2-2

CHP ESKİ İLÇE BAŞKANI ŞAHİN VEFAT ETTİ CHP ESKİ İLÇE BAŞKANI ŞAHİN VEFAT ETTİ

Editör: Zeki Aşıkoğlu